Magnolia grandiflora 'KAY PARRIS'

Magnolia grandiflora
Magnolia grandiflora 'KAY PARRIS'
magnólie velkokvětá
VZRŮST střední keř
BĚŽNÁ VÝŠKA 2-4m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 1-2m
KATEGORIE LIST listnatý stálezelený
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ bílá
DOBA KVETENÍ červen - srpen
NÁROKY NA SLUNCE slunce
NÁROKY NA PŮDU kyselá (s vysokým obsahem rašeliny)
NÁROKY NA VLHKOST PŮDY rovnoměrně vlhká (nevysychavá)
USDA zóna (nejnižší) 6   (do -23°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Stálezelené listnáče
Magnólie
Exotika
náhled fotonáhled fotonáhled foto

Stálezelené magnólie patří mezi královny kvetoucích stromů. Vybíráme pro vás ty nejkrásnější a zároveň nejotužilejší kultivary. Když se do Evropy dostala zakrslá odrůda Little Gem, získala okamžitou popularitu. Ovšem se svou mrazuvzdorností do zóny 7 (cca -17°C) se nejedná o rostlinu vhodnou do všech oblastí Střední Evropy. Větší průlom nastal až po dovozu novější odrůdy nazvané Kay Parris.

Kay Parris vznikla v roce 1991 ve státě Jižní Karolína, USA a vyšlechtil ji Kevin Parris. Je odolnější než Little Gem a zvládá zimy zóny 6, tj. odolá bez poškození až do -24°C. Nabízí podobné znaky, hlavně menší a užší vzrůst než standardní velkokvětá magnólie. Navíc se pochlubí i prodlouženou dobou kvetení, která v ideálních podmínkách začíná spolu s horkými dny června a končí začátkem září, pokud je rostlina již dostatečně rozrostlá a má dostatek poupat. Květy jsou 20-25 cm široké, smetanově bílé, překrásně voňavé a objevují se postupně, jeden po druhém. Každý květ vydrží 1-3 dny. Listy jsou neopadavé, kožovité, široce elipčité a lehce zvlněné, vysoce lesklé, tmavě zelené svrchu a pokryte rezavými chloupky zespodu.

Tvar keře je zaobleně sloupovitý a většina větví roste vzpřímeně. Mladé rostliny můžete v prvních letech 2-3x seříznout, abyste zhoustla ve spodní části, jež poslouží jako základ celé dřeviny. Řez provádějte na jaře po mrazech a vždy po něm rostlinu přihnojte organickém hnojivem s dlouhodobým účinkem. Pěstujte ji na plném slunci, eventuálně zimním stínu a dopřejte jí velmi živnou zem. V mládí potřebuje neustále vlhko, ale nesnáší mokro. Vyhovuje jí jíl ve spodních partiích půdního profilu. Mrazuvzdorná do cca -24°C.

Poslední revize 23-02-2013
VELIKOSTI A CENY
Veškeré zboží si můžete vyzvednout osobně v prodejně, nebo nechat dodat zvolenou formou dopravy - POŠTOU / AUTEM. Zde je ceník přepravného. Dodáváme i na Slovensko.
Položky označené POŠTOU lze zabalit do krabice a odeslat kurýrem, nebo v případě větší objednávky je odeslat naší dopravou, pokud by balíková služba přesáhla cenu dodání naším vozem. Více o dopravě zde.
Nevíte si rady s objednávkou? Zkuste informace jak objednávat.
 Nezáleží na tom, ve které prodejně se rostlina právě nachází. Pokud si ji předem objednáte, připravíme vám ji tam, kde si ji přejete vyzvednout.
 
náhled zboží typ objem
kont.
velikost kvalita cena ve které prodejně? způsob odeslání počet ks
Magnolia grandiflora 'KAY PARRIS' výška 60-80 cm
STANDARD
CHLUMEC POŠTOU


Podobné rostliny
Magnolia grandiflora  'LITTLE GEM'
Magnolia grandiflora ALTA® ('T.M.G.H.')
Magnolia grandiflora ('Galissonniére Nana') 'NANA'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.