Abies koreana 'OBERON'

Abies koreana
Abies koreana 'OBERON'
zakrslá korejská jedle
VZRŮST nízký nebo půdopokryvný
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.3-0.6m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.5-0.8m
KATEGORIE LIST jehličnan stálezelený
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nevýrazné květy / nekvete
NÁROKY NA SLUNCE slunce a polostín
USDA zóna (nejnižší) 5   (do -29°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Jehličnany

Oberon je úhledná, zakrslá odrůda korejské jedle. Roste velmi pomalu do pěkného bochánku sytě zeleného lesklého jehličí. Jehlice jsou krátké, lesklé, neopadavé a zespodu mají stříbrný povlak, čímž barvu keře celkově jemně prosvětlí. Větvičky obrůstají hustě kolem dokola a netrpí na propadávání, takže i starší rostliny jsou stále plné a zdravě vyhlížející.

Ve věku 15 let dosahuje výšky pouze kolem 30-40 cm a do šířky o 10-20 cm více. Díky pomalému růstu je vhodná do malých zahrádek či venkovních kontejnerů. Neroubované rostliny si někdy mohou vytvořit centrální terminál, který se zpravidla odstraňuje pro zachování polštářovitého tvaru. Nejlépe jí vyhovuje plné slunce a vlhká, mírně kyselá zem. Ale lze pěstovat i v polostínu. Snáší vítr, nesnáší přemokření. Plně mrazuvzdorná do min. -29°C.

Poslední revize 16-02-2013
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Picea abies 'NIDIFORMIS'
Abies koreana 'BRILLANT'
Abies balsamea 'NANA'
Vysvětlivky
 • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
 • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
 • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
 • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
 • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
 • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
 • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
 • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
 • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.