Rosa glauca

Rosa glauca
Rosa glauca
růže červenolistá
VZRŮST střední keř
BĚŽNÁ VÝŠKA 1.5-2.5m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 1-2m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ +kombinovaná:zelená a vínová
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ ++kombinovaná:růžová a bílá a žlutá
DOBA KVETENÍ červen - červenec
NÁROKY NA SLUNCE slunce
USDA zóna (nejnižší) 2   (do -45°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Růže
náhled fotonáhled fotonáhled foto

Z horských oblastí střední Evropy, konkrétně Polska a Slovenska, stejně jako širokých pásů podél Alp a Karpat pochází tato okouzlující růže červenolistá, jako vystřižená z pohádky o Šípkové Růžence. Její opadavé listy jsou složené z 5 vejčitých lístků tmavě zelené barvy s kovově načervenalým přelivem. Od června vykvétá mnoha jednoduchými květy o 5 plátcích, jež jsou při krajích výrazně růžové a směrem do středu bílé. Květ zdobí jasně žluté tyčinky uprostřed. Na pozadí tmavých listů svítí jako malé růžové neonové lampičky.

Po květech následuje množství malých, protáhlých, zářivě červených šípků. Tato růže je přírodní druh a stejně jako růže šípková obsahuje tytéž lidskému tělu prospěšné látky jako jsou vitamíny a minerály, jen v o něco menším množství. Ideální zpracování je sušení na čaj. Jako u běžných šípků se i zde doporučuje vyhnout se při konzumaci chloupkům pokrývajícím semena.

Roste bujně, středně rychle až rychle a její větve mají lehce přepadavý charakter, proto je rozumné ji čas od času zjara regulovat řezem. Naopak v přírodně laděných zahradách vypadá lépe ponechaná volnému růstu. Větve jsou trnité ponejvíce ve spodní části. Poroste téměř všude. Nevadí jí chudá půda, ani větrné stanoviště, ani silné mrazy. Určitě ji pěstujte na slunci a pokud chcete krásný keř, dopřejte jí středně živnou, rozumně propustnou půdu, kterou budete udržovat vlhkou do té doby, než si vlastním stínem zakryje kořeny, aby jí nevysychala zem. Mrazuvzdorná do cca -45°C.

Poslední revize 13-02-2013
VELIKOSTI A CENY
Veškeré zboží si můžete vyzvednout osobně v prodejně, nebo nechat dodat zvolenou formou dopravy - POŠTOU / AUTEM. Zde je ceník přepravného. Dodáváme i na Slovensko.
Položky označené POŠTOU lze zabalit do krabice a odeslat kurýrem, nebo v případě větší objednávky je odeslat naší dopravou, pokud by balíková služba přesáhla cenu dodání naším vozem. Více o dopravě zde.
Nevíte si rady s objednávkou? Zkuste informace jak objednávat.
 Nezáleží na tom, ve které prodejně se rostlina právě nachází. Pokud si ji předem objednáte, připravíme vám ji tam, kde si ji přejete vyzvednout.
 
náhled zboží typ objem
kont.
velikost kvalita cena ve které prodejně? způsob odeslání počet ks
Rosa glauca výška 40-60 cm
STANDARD
CHLUMEC POŠTOU
Rosa glauca výška 40-60 cm
STANDARD
PRAHA POŠTOU


Podobné rostliny
Rosa rugosa
Rosa 'KORalbeid' JUANITA®
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.