Pinus strobus 'BERGMANN'S MINI'

Pinus strobus
Pinus strobus 'BERGMANN'S MINI'
zakrslá borovice vejmutovka
VZRŮST střední keř
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.6-1.3m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 1-1.5m
KATEGORIE LIST jehličnan stálezelený
BARVA LISTŮ ++kombinovaná:modrostříbrná a modrozelená a zelená
KATEGORIE KVĚT nevýrazné květy / nekvete
NÁROKY NA SLUNCE slunce
USDA zóna (nejnižší) 3   (do -40°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Jehličnany
náhled fotonáhled foto

Máte-li rádi borovice s měkkými jehlicemi, borovice vejmutovky jsou tou pravou volbou. Bergmann’s Mini je moderní, zakrslá odrůda vycházející z úspěchu takových, jako jsou například Blue Shag či Minima. Její jehlice jsou středně dlouhé, v zimě mají modrozelenou barvu se stříbřitým přelivem a v sezóně více prosvítá zelená barva, přičemž stříbrné ojínění zůstává. Jsou velmi příjemné na dotek. A věřte tomu, že čím častěji ji budete hladit, o to lépe se ji bude u vás dařit.

Bergmann’s Mini roste pomalu do nadýchaného polštáře, který pro zachování tvaru není potřeba stříhat. Přesto ji můžete zjara při rašení nových výhonů jakkoli tvarovat. Pro svůj menší vzrůst se hodí i do malinkých zahrádek a do venkovních kontejnerů na balkóny a terasy.

Borovice potřebují plné slunce a dobře odvodněnou, spíše sušší zem, kterou v prvním roce po výsadbě budete udržovat mírně vlhkou, aby jí nezasychaly konce jehlic a dobře zakořenila. Mrazuvzdorná do cca -39°C.

poslední revize: 13-02-2013
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Pinus strobus  'BLUE SHAG'
Pinus strobus MINIMA
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.