Prunus persica var.nucipersica 'SILVER PROLIFIC'

Prunus persica var.nucipersica
Prunus persica var.nucipersica 'SILVER PROLIFIC'
zakrslá nektarinka
VZRŮST střední keř
BĚŽNÁ VÝŠKA 1-1.5m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 1-1.5m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ růžová
DOBA KVETENÍ duben - duben
NÁROKY NA SLUNCE slunce
USDA zóna (nejnižší) 5a   (do -29°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Ovoce
Opadavé listnáče
náhled foto

Silver Prolific je zakrslá nektarinka, jež kvete zjara poměrně velkými, zářivě růžovými květy, o něco většími než na broskvoních, jejichž množství se nedá s jiným ovocným stromem srovnat. Listy jsou podlouhlé, přišpičatělé, středně zelené a mírně lesklé. Jejich velikost není o moc menší než na běžných broskvoních a nektarinkách, takže vytváří extrémně hustý, elegantní keř. Plody jsou malé až středně velké nektarinky sytě červeného líčka a s hladkou slupkou. Jsou velmi šťavnaté a sladké a dozrávají od konce prázdnin.

Díky malému vzrůstu jsou zakrslé broskvoně a nektarinky výborné do malých zahrádek nebo větších kontejnerů (aby v zimě moc nepromrzly) na balkóny a terasy. Kdo by odolal zralému ovoci hned za oknem? Sklizeň nastává od poloviny července, podle počasí. Je méně náchylná na kadeřavost broskvoní, ale pro jistotu ji můžete zjara také ošetřit. Nejlepší termín je v období pukání poupat – tehdy může rostlinu napadnout choroba stejně jako může fungovat postřik. Pokud se vám podaří tento moment zachytit a rostlinu postříkat, máte na celý rok vystaráno. V rámci ekologického pěstování bez chemie stačí rostlině udržovat dobré půdní podmínky a v případě nákazy pravidelně odstraňovat napadené listy a postupně přihnojovat, aby měla dost síly udělat nové.

Broskvoně a nektarinky potřebují vlhkou ale dobře odvodněnou zem, nesmí zůstat stát ve vodě, zejména v zimě. Zem musí být bohatá na živiny, zejména dusík. Tato odrůda se nestříhá. Vysadit jí můžete na jakékoli slunné a vzdušné místo. Jelikož je malá, snadno ji v případě pozdních mrazíků, jež by mohly poškodit otevřené květy, můžete na noc zakrýt 2 vrstvami bílé, netkané textilie. Mrazuvzdorná do cca -27°C.

Poslední revize 12-02-2013
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Prunus persica 'BONANZA'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.