Pinus x schwerinii

Pinus x schwerinii
Pinus x schwerinii
borovice Schwerinova
VZRŮST středně vysoký strom
BĚŽNÁ VÝŠKA 7-15m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 3-5m
KATEGORIE LIST jehličnan stálezelený
BARVA LISTŮ různobarevné:modrostříbrná a modrozelená
KATEGORIE KVĚT nevýrazné květy / nekvete
NÁROKY NA SLUNCE slunce
USDA zóna (nejnižší) 4   (do -34°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Jehličnany
náhled fotonáhled foto

Tato borovice byla nalezena roku 1905 hrabětem Schwerinem na jeho panství v německém Wilmersdorfu (poblíž Berlína) jako mezidruhový kříženec borovice himalájské a borovice vejmutovky. K jejím hlavním atributům patří bezpochyby dlouhé, svěšené jehlice a nepravidelný růst, jež z každého kousku dělá unikát.

Borovice Schwerinova nese kolem 10 cm dlouhé, výrazně stříbřitě ojíněné, modrozelené jehlice tak lehoučké, že si s nimi dokáže pohrát i ten nejslabší vánek. V létě se tvoří protáhlé, svěšené, světle zelené a poněkud smolné šišky. Roste středně rychle a většinou se nestříhá, neboť zahradníci dychtivě očekávají, jaký tvar zrovna vytvoří. Obecně lze její habitus označit za široce pyramidální.

Borovice dávají přednost sušším, nebo přesněji řečeno nepodmáčeným lokalitám a po dobrém zakořenění zvládnou i sucho. Borovice Schwerinova má ráda rovnoměrné vlhko během celého života, takže může radostně žít i poblíž vodních hladin a toků. Zem nemusí být příliš živná, poroste dobře i v chudší půdě. Je mrazuvzdornější než jeden z jejích rodičů – borovice himalájská a proto ji potkáte i v chladnějších lokalitách, kde bude prosperovat bez zimního poškození. Mrazuvzdorná do cca -34°C.

Poslední revize 11-02-2013.
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Pinus wallichiana (syn. P. griffithii, P. excelsa)
Pinus strobus
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.