Quercus palustris 'Pingreen' GREEN PILLAR®

Quercus palustris 'Pingreen'
Quercus palustris 'Pingreen' GREEN PILLAR®
dub bahenní
VZRŮST vyšší keř
BĚŽNÁ VÝŠKA 7-15m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 1-3m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nevýrazné květy / nekvete
NÁROKY NA SLUNCE slunce
NÁROKY NA PŮDU kyselá až neutrální
NÁROKY NA VLHKOST PŮDY rovnoměrně vlhká (nevysychavá)
USDA zóna (nejnižší) 4   (do -34°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Opadavé listnáče
Rarity
Živé ploty
náhled fotonáhled fotonáhled foto

Je velkým přínosem, pokud se podaří získat nové a menší varianty odolných a otužilých stromů ve tvarech a velikostech přiměřených právě tomu požadavku, který právě řešíte. Dub bahenní GREEN PILLAR® vás potěší svým úzce sloupovitým růstem. I když na trhu již existují jiné varianty sloupovitých rostlin včetně dubu letního, tento dub je výrazně odlišný zejména pro své olistění. Jeho opadavé listy jsou hluboce vykrajované a lesklé, svěže zelené v létě a měnící se na nádherně ohnivě oranžové a červené na podzim. Často zůstávají uschlé na stromě až do prvních silnějších větrů poloviny zimy.

GREEN PILLAR® roste pomalu až středně rychle a svou štíhlou figuru do přibližně jednoho metru šířky si drží do věku kolem 10 let. Pak se začne mírně rozrůstat i do šířky a v úplné dospělosti může nabýt až 3m a 15m do výšky. Pokud se mladému stromu ohne špička centrálního terminálu, zastřihněte jí, aby jej nahradila novým, pevnějším výhonem. Rostlina byla objevena v americkém Princetonu ve státě New Jersey v roce 1994 a zasadil se o ni William Flemmer III. Je chráněna patentem č. PP9093.

Dub bahenní snáší jakoukoli půdu a je tolerantní vůči vápenité zemi, ale nejbarevnější podzimní odstíny nabídne pouze v zemi kyselé. Přes jméno bahenní nedoporučujeme sázet do trvale zamokřených míst, pokud tam rostlina nevyroste sama ze semínka náletu. Pokud ale mladá rostlina v mírně podmáčené zemi dobře zakoření, na pozdější mokro trpět nebude. Plně mrazuvzdorný do cca -34°C.

Poslední revize: 11-02-2013
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Quercus robur 'FASTIGIATA'
Quercus x warei 'Long' REGAL PRINCE®
Sorbus aucuparia 'AUTUMN SPIRE'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.