Pinus flexilis 'VANDERWOLF'S PYRAMID'

Pinus flexilis
Pinus flexilis 'VANDERWOLF'S PYRAMID'
borovice ohebná
VZRŮST vyšší keř
BĚŽNÁ VÝŠKA 5-9m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 1-2.5m
KATEGORIE LIST jehličnan stálezelený
BARVA LISTŮ různobarevné:modrostříbrná a modrozelená
KATEGORIE KVĚT nevýrazné květy / nekvete
NÁROKY NA SLUNCE slunce
USDA zóna (nejnižší) 4   (do -34°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Jehličnany

Borovice ohebná je velmi efektní druh pocházející z oblasti Skalistých hor USA a Kanady. K jejím typickým vlastnostem patří značná ohebnost mladých větví a měkké, modrozelené až modrostříbrné jehličí. Nese kratší, 8-15 cm dlouhé, vejčitě tvarované šišky žlutohnědé barvy na koncích větví.

Odrůda Vanderwolf’s Pyramid je sloupovitá forma, kterou představila v roce 1972 americká školka Vermuelen Nursery ze státu New Jersey a pojmenovali ji po svém hlavním dendrologovi jménem Rein W.Vanderwolf. V mládí roste rychleji, zejména její centrální terminál. S věkem se začíná zahušťovat a tvarovat do úzce kapkovitého tvaru s pravidelným habitem a nápadnou barvou modrozeleného jehličí se stříbrným přelivem. Jehlice si drží po dobu 4-5 let a teprve poté je shazuje. Zřídkakdy je obnovuje na stejném místě, protože mezitím vytvořila tak hustý plášť nových větví kolem, že slunce jím na holé větve stejně neprosvítí, takže je nepotřebuje.

Borovice dávají všeobecně přednost sušším, nebo přesněji řečeno nepodmáčeným lokalitám a po dobrém zakořenění zvládnou i sucho, ale borovice ohebná je vděčná za rovnoměrné vlhko během celého života. Takže mulčováním jí určitě uděláte radost. Zem nemusí být příliš živná, poroste dobře i v chudší půdě. Kořenový systém je mělčí, ale postranní kořeny jsou pevné a dokáže se dobře zakotvit i na skále. Výborně mrazuvzdorná do cca -34°C.

Poslední revize 10-02-2013.
VELIKOSTI A CENY
Veškeré zboží si můžete vyzvednout osobně v prodejně, nebo nechat dodat zvolenou formou dopravy - POŠTOU / AUTEM. Zde je ceník přepravného. Dodáváme i na Slovensko.
Položky označené POŠTOU lze zabalit do krabice a odeslat kurýrem, nebo v případě větší objednávky je odeslat naší dopravou, pokud by balíková služba přesáhla cenu dodání naším vozem. Více o dopravě zde.
Nevíte si rady s objednávkou? Zkuste informace jak objednávat.
 Nezáleží na tom, ve které prodejně se rostlina právě nachází. Pokud si ji předem objednáte, připravíme vám ji tam, kde si ji přejete vyzvednout.
 
náhled zboží typ objem
kont.
velikost kvalita cena ve které prodejně? způsob odeslání počet ks
Pinus flexilis výška 100-125 cm, šířka 80-100 cm
STANDARD
CHLUMEC AUTEM
Pinus flexilis výška 100-125 cm, šířka 80-100 cm
STANDARD
PRAHA AUTEM


Podobné rostliny
Picea pungens 'ISELI FASTIGIATE'
Pinus wallichiana  'DENSA HILL'
Pinus cembra 'COMPACTA GLAUCA'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.