Chamaecyparis obtusa 'LYCOPODIOIDES'

Chamaecyparis obtusa
Chamaecyparis obtusa 'LYCOPODIOIDES'
cypřišek tupolistý
VZRŮST střední keř
BĚŽNÁ VÝŠKA 1-3m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 1-2m
KATEGORIE LIST jehličnan stálezelený
BARVA LISTŮ různobarevné:zelená a modrozelená
KATEGORIE KVĚT nevýrazné květy / nekvete
NÁROKY NA SLUNCE slunce
USDA zóna (nejnižší) 5   (do -29°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Jehličnany
náhled fotonáhled fotonáhled foto

Jméno tohoto cypřišku tupolistého je stejně roztodivné jako rostlina sama. Tento zvláštní jehličnan je tak zvláštní, až je krásný a v dobře promyšlené kompozici může vypadat opravdu skvěle. Nese kudrnatě kroucené větvičky, jež jsou pokryté drobnými, téměř šupinatými, zvednutou špičkou zakončenými jehlicemi středně zelené barvy s lehce modrozeleným nádechem.

Roste pomalu do nepravidelného tvaru, je proto dobré pořídit si rostlinu tvarovanou již ve školce, nebo ji v mládí v několika prvních letech sestříhávat, aby získala pěkný základ. Jako konečná výška v dospělosti se uvádí 3-4m, ale většinou bývá tak poloviční.

Cypřišky dávají přednost středně živné, vlhké ale dobře odvodněné zemi, přednostně kyselejší, ale neutrální je naprosto dostačující. Tvarovací střih je možná provádět zjara po mrazech. Pěstujte je na plném slunci nebo jen v mírném polostínu, aby neztratily tvar a nevyholovaly spodní větve. Mulčování není důležité pro zajištění ochrany na zimu, ale je pro udržení rovnoměrné vlhkosti půdy. Plně mrazuvzdorný do -29°C, zřejmě ještě o několik stupňů více.

Poslední revize 06-02-2013
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.