Delosperma sutherlandii

Delosperma sutherlandii
Delosperma sutherlandii
delosperma
VZRŮST nízký nebo půdopokryvný
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.2-0.2m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.2-0.6m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ sytě růžová
DOBA KVETENÍ červen - září
NÁROKY NA SLUNCE slunce
NÁROKY NA PŮDU neutrální
NÁROKY NA VLHKOST PŮDY suchá a velmi propustná (výborná drenáž)
USDA zóna (nejnižší) 6   (do -23°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Trvalky a cibuloviny
Květy v létě

Delosperma je nádherně kvetoucí skalková rostlina pocházející z Jižní Afriky. Na jaře raší tučné, třpytivé listy, kterým na sluníčku zčervenají konce a od června se objevuje množství širokých, sedmikráskám podobných květů svítivě růžové až růžově purpurové barvy se žlutými středy. Dokáže kvést po celé léto až do začátku podzimu. Pomalu tvoří souvislý koberec plný atraktivních květů a listů jako vystřižených ze středozemní pláže.

Pokud ji budete pěstovat v květináči, dbejte na dobrý odtok vody a v zimě ji umístěte na chladné, suché, tmavé místo s minimálními mrazy. Na zimu většinou zatahuje a raší znovu z kořenů.

Zálivka je nebezpečná, jedná se o suchomilnou rostlinu, kterou jemně zalévejte jen do doby, než v zahradě zakoření. Druh sutherlandii je zřejmě nejodolnějším, který zvládne naše zimy a lze tak pěstovat i venku. Má dvě zásadní podmínky k dobrému růstu – musí mít výborně propustnou zem (typicky sukulentní směs písku/kamenné drti a substrátu či dobré zeminy) a umístění na plné slunce. Mrazuvzdorná do cca -23°C.

Poslední revize 30-01-2013
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Delosperma nubigenum 'P14R1' WHEELS OF WONDER® PURPLE
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.