Cryptomeria japonica 'ARAUCAROIDES'

Cryptomeria japonica
Cryptomeria japonica 'ARAUCAROIDES'
kryptomérie japonská
VZRŮST vyšší keř
BĚŽNÁ VÝŠKA 1.5-4m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 1.5-2.5m
KATEGORIE LIST jehličnan stálezelený
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nevýrazné květy / nekvete
NÁROKY NA SLUNCE slunce a polostín
USDA zóna (nejnižší) 5b   (do -27°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Jehličnany
Rarity

Japonské kryptomérie jsou stálezelé jehličnany původem z Japonska a jižní Číny, které v rámci jednoho druhu nabídnou velké množství odrůd vzájemně tak kontrastních, že mnohdy pochybujeme, zda ještě patří do stejné skupiny.

Araucaroides je úžasná a poměrně vzácná odrůda krypotomérie, jejímž hlavním atributem jsou dlouhé, nerozvětvené větvičky ve tvaru vzpřímených ocásků. Jsou v průřezu téměř dokonale kulaté, poseté droboučkými, dužnatými, špičkou zakončenými, šupinatými jehlicemi, které jsou příjemné na dotek. V mládí mají čerstvě zelenou barvu, v létě tmavnou do temně zelené a na zimu se podle umístění a typu půdy mohou barvit do zlatavé, hnědé až bronzově načervenalé. Jméno bylo zvoleno příhodně, neboť v mládí svou stavbou opravdu připomíná araukárii (blahočet). Byla popsána již v roce 1859.

Tato odrůda roste středně rychle do nestejně široce kuželovitého tvaru, ale trvá jí nějakou dobu, než se z keře utvoří zaplněný, dechberoucí solitér. Keř je vzdušný a vystoupavý. Není potřeba stříhat, ale je možné jej krátit a tvarovat na jaře po mrazech. Kryptomérie má ráda plné slunce nebo mírný polostín, dobře propustnou, rovnoměrně vlhkou zem neutrální až lehce kyselé reakce. Dobře mrazuvzdorná do cca -27°C.

Poslední revize 30-01-2013
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.