Juniperus sabina 'VARIEGATA'

Juniperus sabina
Juniperus sabina 'VARIEGATA'
jalovec chvojka
VZRŮST střední keř
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.5-1m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 1-1.5m
KATEGORIE LIST jehličnan stálezelený
BARVA LISTŮ různobarevné:zelená a žlutá
KATEGORIE KVĚT nevýrazné květy / nekvete
NÁROKY NA SLUNCE slunce a polostín
USDA zóna (nejnižší) 3   (do -40°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Jehličnany
náhled fotonáhled fotonáhled foto
Jalovec chvojka je domovem u nás, v horách od střední Evropy až na jih, jeho výskyt se táhne Kavkazem, Sibiří a končí v chladnějších partiích severní Číny. Kromě měkkých větviček pokrytých šupinatými listy (jehlicemi) se vyznačuje efektním odlupováním oranžově hnědé kůry v poměrně silných vrstvách, jež je znatelnější na starších rostlinách.

Variegata je probarvená variace jalovce chvojky. Její původní barva je tmavě zelená, přičemž některé výhony vyraší sytě béžové až lehce žluté a barva je sytější od konce sezóny do jara. Roste pomalu a tvoří do stran se rozrůstající nižší keř. Jeho přírůstky se zahušťují na koncích větví do nepravidelných chuchvalců, takže celý keř má velice neobvyklou strukturu.

Jalovec chvojka poroste téměř všude. Snáší jakékoli pH půdy, suchou i vlhčí, slunce i polostín. Dobře se mu daří v městech, neboť netrpí na znečištění a omezený prostor na kořeny. Občasné hnojení a zálivka zajistí bujnější růst, ale nejsou nezbytné. Nevyžaduje žádnou péči. Můžete jej jakkoli stříhat i zmlazovat řezem do staršího dřeva. Je plně mrazuvzdorný do cca -40°C a vhodný i do venkovních nádob.

Poslední revize 23-01-2013
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Juniperus horizontalis  'ANDORRA VARIEGATA'
Juniperus x pfitzeriana 'BLUE AND GOLD'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.