Juniperus horizontalis 'ANDORRA COMPACT'

Juniperus horizontalis
Juniperus horizontalis 'ANDORRA COMPACT'
jalovec polehlý
VZRŮST nízký nebo půdopokryvný
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.3-0.4m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 1-1.5m
KATEGORIE LIST jehličnan stálezelený
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nevýrazné květy / nekvete
NÁROKY NA SLUNCE slunce a polostín
USDA zóna (nejnižší) 4   (do -34°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Jehličnany

Jalovec polehlý pochází z Kanady a jedná se o velmi užitečný, půdopokryvný, stálezelený jehličnan. Andorra Compact je hustě rostoucí, sytě zelená odrůda s měkkými jehlicemi. Rozrůstá se do širokého polštáře s mírně vystoupavými větvičkami, ale celková výška nepřesáhne půl metru. Není přísně přízemní a tykadla větviček vytváří zajímavý reliéf.

Pěstujte jej jako podrost vyšších keřů nebo půdní pokryv svahů a terénních zlomů. Dobře vypadá i jako kontrastní rostlina v kombinaci s vertikálními keři a malými stromky. Protože nemá rád stín, není vhodné jej používat pod stromy, jejichž bohaté koruny vrhají tmavý stín.

Jalovec polehlý má rád písčité a dobře propustné půdy jakékoli pH reakce. Občasné hnojení zajistí bujnější růst, ale není nezbytné. Nevyžaduje žádnou péči. Zvládne i městské znečištění a po zakořenění zvládá i letní přísušky. Je plně mrazuvzdorný do min. -34°C, pravděpodobně ještě o něco více. Vhodný i do venkovních nádob.

Poslední revize 23-01-2013
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Juniperus sabina 'TAMARISCIFOLIA'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.