Juniperus conferta 'SCHLAGER'

Juniperus conferta
Juniperus conferta 'SCHLAGER'
jalovec pobřežní
VZRŮST nízký nebo půdopokryvný
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.2-0.3m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.3-9999.9m
KATEGORIE LIST jehličnan stálezelený
BARVA LISTŮ různobarevné:modrostříbrná a modrozelená
KATEGORIE KVĚT nevýrazné květy / nekvete
NÁROKY NA SLUNCE slunce
USDA zóna (nejnižší) 5   (do -29°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Jehličnany
náhled fotonáhled fotonáhled foto
Jalovec pobřežní má svou domovinu na dunách kolem mořského pobřeží Japonska a ostrova Sakhalin. Jedná o stálezelený jehličnan půdopokryvného rázu, který krom krásy vyniká ještě jednou kvalitou – má bohatý kořenový systém, jež se rychle rozrůstá půdou, kterou tak dokáže podržet a zabránit jejím sesuvům nebo erozi. Proto se často využívá na svahy, které za pár let dokonale zpevní. Starší údaje hovoří o nízké mrazuvzdornosti základního zeleného druhu, který se u nás stejně nepěstuje, neboť jsou v prodeji téměř výlučně odrůdy a selekce s rozdílně vybarvenými jehlicemi a spolehlivou odolností vůči evropským mrazům.

Schlager je modrostříbrná až modrošedá varianta jalovce pobřežního z Německa. Tvoří krátké, pichlavé jehličky a roste při zemi jako poléhavý keř v nepravidelně vypouklých vlnách. Jeho výrazná barva přímo vybízí ke kombinaci s jinak zbarvenými rostlinami v blízkém sousedství. Roste pomaleji ale velmi hustě a potřebuje co nejvíce slunce, aby zůstával plný. Má vonné listy a tvoří plody, jež se odedávna používaly jako koření.

Jalovec pobřežní nemá nároky na obsah živin v půdě ani její pH, ale vyžaduje dobře propustnou, nepodmáčenou půdu a plné slunce. Dobře snáší přísušky, protože brzy vytvoří silný kořenový systém. Dobře mrazuvzdorný do min. -27°C a je vhodný pro pěstování i ve venkovních nádobách.

Poslední revize 23-01-2013
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Juniperus squamata 'BLUE CARPET'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.