Fargesia nitida 'GREAT WALL'

Fargesia nitida
Fargesia nitida 'GREAT WALL'
bambus
VZRŮST vyšší keř
BĚŽNÁ VÝŠKA 2-4m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 1-3m
KATEGORIE LIST listnatý stálezelený
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nevýrazné květy / nekvete
NÁROKY NA SLUNCE slunce a polostín
USDA zóna (nejnižší) 5b   (do -27°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Bambusy a trávy
Stálezelené listnáče
Rod bambusů zvaný fargesia je pro naše klimatické podmínky nejvhodnější díky výborné zimovzdornosti. Zároveň nabízí krásnější rostliny, jež se nemnoží oddenky, ale rostou v ukázněném trsu, který se neplevelí do zbytku zahrady.

Great Wall je anglická odrůda ze skupiny fargesia nitida a přestože vznikla laboratorně, k čemuž někteří bambusáři mají výhrady, jedná se o velmi pěknou rostlinu, která má vyloženě ráda naše chladnější podmínky pro dobrý a hustý růst. Nese středně velké, podlouhlé, neopadavé listy sytě zelené barvy, někdy s modrozelených nádechem a zelenými stébly. Mladé stonky raší jako raketa rychle do výšky a přezimují nerozvinuté, aby až v dalším roce rozevřely listy a v následném se mírně sklonily. Great Wall je lehce rozložitá odrůda, což lze využít v zahradách uvolněného stylu.

Fargesia potřebuje úrodnou, dobře propustnou zem, kde ale nebude mít nouzi o vlhkost. Ve vlhkém prostředí může být na plném slunci, jinak v polostínu nebo s omezeným přímým sluncem. Tento druh na zimu část listů shodí, ale zjara se opět hustě olistí. Zakořeněné rostliny jsou většinou bezproblémové a mrazuvzdorné do cca -26°C.

Poslední revize 19-01-2013
VELIKOSTI A CENY
Veškeré zboží si můžete vyzvednout osobně v prodejně, nebo nechat dodat zvolenou formou dopravy - POŠTOU / AUTEM. Zde je ceník přepravného. Dodáváme i na Slovensko.
Položky označené POŠTOU lze zabalit do krabice a odeslat kurýrem, nebo v případě větší objednávky je odeslat naší dopravou, pokud by balíková služba přesáhla cenu dodání naším vozem. Více o dopravě zde.
Nevíte si rady s objednávkou? Zkuste informace jak objednávat.
 Nezáleží na tom, ve které prodejně se rostlina právě nachází. Pokud si ji předem objednáte, připravíme vám ji tam, kde si ji přejete vyzvednout.
 
náhled zboží typ objem
kont.
velikost kvalita cena ve které prodejně? způsob odeslání počet ks
Fargesia nitida 'GREAT WALL' výška 125-150 cm
De Luxe
CHLUMEC POŠTOU
Fargesia nitida 'GREAT WALL' výška 125-150 cm
De Luxe
PRAHA POŠTOU


Podobné rostliny
Fargesia murieliae 'SIMBA'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.