Fargesia nitida 'GREAT WALL'

Fargesia nitida
Fargesia nitida 'GREAT WALL'
bambus
VZRŮST vyšší keř
BĚŽNÁ VÝŠKA 2-4m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 1-3m
KATEGORIE LIST listnatý stálezelený
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nevýrazné květy / nekvete
NÁROKY NA SLUNCE slunce a polostín
USDA zóna (nejnižší) 5b   (do -27°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Bambusy a trávy
Stálezelené listnáče
Rod bambusů zvaný fargesia je pro naše klimatické podmínky nejvhodnější díky výborné zimovzdornosti. Zároveň nabízí krásnější rostliny, jež se nemnoží oddenky, ale rostou v ukázněném trsu, který se neplevelí do zbytku zahrady.

Great Wall je anglická odrůda ze skupiny fargesia nitida a přestože vznikla laboratorně, k čemuž někteří bambusáři mají výhrady, jedná se o velmi pěknou rostlinu, která má vyloženě ráda naše chladnější podmínky pro dobrý a hustý růst. Nese středně velké, podlouhlé, neopadavé listy sytě zelené barvy, někdy s modrozelených nádechem a zelenými stébly. Mladé stonky raší jako raketa rychle do výšky a přezimují nerozvinuté, aby až v dalším roce rozevřely listy a v následném se mírně sklonily. Great Wall je lehce rozložitá odrůda, což lze využít v zahradách uvolněného stylu.

Fargesia potřebuje úrodnou, dobře propustnou zem, kde ale nebude mít nouzi o vlhkost. Ve vlhkém prostředí může být na plném slunci, jinak v polostínu nebo s omezeným přímým sluncem. Tento druh na zimu část listů shodí, ale zjara se opět hustě olistí. Zakořeněné rostliny jsou většinou bezproblémové a mrazuvzdorné do cca -26°C.

Poslední revize 19-01-2013
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Fargesia murieliae 'SIMBA'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.