Wisteria sinensis 'ALBA'

Wisteria sinensis
Wisteria sinensis 'ALBA'
vistárie čínská - STROM
VZRŮST nízký strom
BĚŽNÁ VÝŠKA 2-3m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 1-3m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ bílá
DOBA KVETENÍ duben - červenec
NÁROKY NA SLUNCE slunce
NÁROKY NA PŮDU kyselá (s vysokým obsahem rašeliny)
NÁROKY NA VLHKOST PŮDY rovnoměrně vlhká (nevysychavá)
USDA zóna (nejnižší) 5   (do -29°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Opadavé listnáče
Stromy
náhled fotonáhled fotonáhled foto

Vistárie čínská je bezesporu královnou mezi popínavými dřevinami. Kvete brzy zjara (kolem dubna) na holých kmenech bez listí. Odrůda Alba nese hrozny čistě bílých, vonných květů o délce 25-35 cm. Plody dozrávají luscích a jsou jedovaté. Husté olistění exotického vzezření rychle zakryje svou podpěru. Listy jsou velké, lichozpeřené, jasně zelené a na keři vydrží dlouho do zimy. Dobře zakořeněné rostliny nabízí v teplém létě spolehlivé, druhé kvetení od začátku až do konce prázdnin, tentokrát již plně olistěné.

Stromová forma této vistárie má několik výhod. Z nichž nejdůležitější jsou 2: dá plně vyniknout svým dlouhým hroznům květům a můžete ji umístit kdekoli v zahradě – nejste omezeni pouze na zdi a ploty. Je nutné jí každoročně tvarovat korunu, aby zůstal zachovaný stromový charakter. Je to jednoduché - kdykoliv během sezóny, jakmile udělá nový, dlouhý výhon, jej radikálně zakraťte. Korunu si můžete vytvarovat, jakkoli chcete. Běžné jsou kulaté tvary, ale nejkrásněji vypadají deštníky.


Poroste ve vlhké, kyselé zemi, mírně humózní. Přemíra živin se projeví bujným olistěním na úkor kvetení. Postavte jí klasickou trojnožku jako pro ostatní stromy a pevně ji vyvažte nejenom korunu, ale raději i kmen, aby byla dobře vyztužená. Protože se jedná o liánu, její dřevo je po mnoho let velmi ohebné a potřebuje silnou oporu. Teprve dospělé rostliny umí stát samostatně bez podpěry.
Je plně mrazuvzdorné do cca -29°C.

Poslední revize 19-01-2013
VELIKOSTI A CENY
Veškeré zboží si můžete vyzvednout osobně v prodejně, nebo nechat dodat zvolenou formou dopravy - POŠTOU / AUTEM. Zde je ceník přepravného. Dodáváme i na Slovensko.
Položky označené POŠTOU lze zabalit do krabice a odeslat kurýrem, nebo v případě větší objednávky je odeslat naší dopravou, pokud by balíková služba přesáhla cenu dodání naším vozem. Více o dopravě zde.
Nevíte si rady s objednávkou? Zkuste informace jak objednávat.
 Nezáleží na tom, ve které prodejně se rostlina právě nachází. Pokud si ji předem objednáte, připravíme vám ji tam, kde si ji přejete vyzvednout.
 
náhled zboží typ objem
kont.
velikost kvalita cena ve které prodejně? způsob odeslání počet ks
Wisteria sinensis 'ALBA' výška kmene 80-90 cm
STANDARD
PRAHA AUTEM
Wisteria sinensis 'ALBA' výška kmene 160-170 cm, obvod kmene 10-12 cm, šířka koruny 40-60 cm
STANDARD
CHLUMEC AUTEM
Wisteria sinensis 'ALBA' výška kmene 160-170 cm, obvod kmene 10-12 cm, šířka koruny 40-60 cm
STANDARD
PRAHA AUTEM


Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.