Polystichum setiferum 'PROLIFERUM'

Polystichum setiferum
Polystichum setiferum 'PROLIFERUM'
kapraď štětinonosná
VZRŮST nízká trvalka
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.4-0.6m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.4-0.6m
KATEGORIE LIST listnatý polo-opadavý
BARVA LISTŮ +kombinovaná:zelená a světle zelená
KATEGORIE KVĚT nevýrazné květy / nekvete
NÁROKY NA SLUNCE polostín a stín
USDA zóna (nejnižší) 5b   (do -27°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Kapradiny
náhled fotonáhled fotonáhled foto

Kapradina štětinonosná lze považovat za vzor typické kapradiny. Nese vzpřímené, měkce až sytě zelené vějíře listů, jež vydrží i v zimě do cca -15°C pěkné a stálezelené, a teprve při nižších teplotách se ukládají k spánku stejně jako kořeny, aby zjara vyrašily listy nové.

Odrůda Proliferum má 2x zpeřené listy, což znamená, že podél hlavního řapíku nejsou jednodílné protáhlé listy, ale další řapíky a teprve ty nesou drobné, bohatě vykrajované lístečky, díky nimž tato kapradina vypadá velmi nadýchaně a něžně, přestože tvoří poměrně pevný trs. Velmi nápadný je její trojbarevný efekt, kdy hlavní řapík je oranžově načervenalý a listy přechází od tmavě zelené uprostřed do světle zelené při krajích.

Potřebuje polostín či stín a středně živnou, raději kyselou zem. Vyžaduje vlhkou polohu, ale dobře odvodněnou zem, aby v zimě neshnila. Dobře reaguje na hnojení a čím více živin jí poskytnete, tím bohatšího olistění se dočkáte. Mrazuvzdorná do cca -27°C.

Poslední revize: 18-01-2013
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Dryopteris cycadina (d.atrata)
Athyrium filix-femina
Matteuccia struthiopteris
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.