Halesia monticola f. ROSEA

Halesia monticola f.
Halesia monticola f. ROSEA
halézie stromovitá
VZRŮST nízký strom
BĚŽNÁ VÝŠKA 6-9m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 3-4m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ růžová
DOBA KVETENÍ duben - květen
NÁROKY NA SLUNCE slunce
NÁROKY NA PŮDU kyselá až neutrální
NÁROKY NA VLHKOST PŮDY rovnoměrně vlhká (nevysychavá)
USDA zóna (nejnižší) 5   (do -29°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Opadavé listnáče
Rarity

Halézie stromovitá pochází ze Severní Karolíny a Arkansasu v USA. Jedná se o vzrůstnější formu sněženkového stromu, který se v tomto případě zdobí růžovými květy. Jsou zvonkovité, objevují se na přelomu dubna a května v poměrně výrazném růžovém odstínu a postupem kvetení barva mírně bledne. Po opylení se z nich tvoří zajímavé, tmavě hnědé plody se 4 křidélky.

Listy jsou opadavé, nápadně tuhé jako například listy stewartií, středně zelené, obvejčité až eliptické a na podzim se mění na žluté. Klad větví je zprvu horizontální a s věkem strom nabývá široce kuželovitého tvaru se zaoblenou špičkou. Růžově kvetoucí forma je vzácnější a protože nemá ráda přesazování, je dobré si dobře promyslet umístění a tam ji nechat již nastálo.

Roste středně rychle do bohatého keře, pokud má dobré stanoviště. Halézie má ráda mírně kyselou, živnou a rovnoměrně vlhkou půdu a umístění na plném slunci, přičemž jí dělá dobře přistínění kořenů například tím, že pod ní budete pěstovat jiné rostliny s podobnými půdními nároky. Řez je možný zjara po mrazech. Mrazuvzdorná do cca -29°C.

Poslední revize 08-01-2013
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Styrax japonicus 'PINK CHIMES'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.