Weigela florida 'Verweig 3' MINOR BLACK®

Weigela florida 'Verweig 3'
Weigela florida 'Verweig 3' MINOR BLACK®
vajgélie květnatá
VZRŮST střední keř
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.4-0.8m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.4-0.8m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ různobarevné:vínová a zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ purpurová
DOBA KVETENÍ květen - červen
NÁROKY NA SLUNCE slunce
USDA zóna (nejnižší) 5   (do -29°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Opadavé listnáče
náhled fotonáhled fotonáhled foto

I mezi vajgéliemi lze najít zakrslé odrůdy nižšího růstu, které uplatníte v malých zahrádkách a všude tam, kde nestojíte o dřevinu vhodnou do plotu a k zakrytí nevzhledných míst. Odrůda MINOR BLACK® je následovnicí velmi úspěšného šlechtitelského počinu pojmenovaného MONET®, se níž v roce 2006 přišel Holanďan Bert Verhoef.

V případě novinky MINOR BLACK® se jedná rovněž o zakrslou odrůdu, kterou na rozdíl od pestrolistého MONETu zdobí tmavé listy. Jsou široce elipčité, opadavé a při rašení na jaře mají temně vínovou barvu. Začátkem léta se starší listy barví do temně olivově zelené, zatímco vínové jsou opět jen ty nové a osluněné na plášti keře. Na konci května a v červnu bohatě vykvétá sytě purpurovými, trubkovitými květy na období 2-3 týdnů. Kvetení se často opakuje ještě na konci léta, i když už ne v takové síle. Rostlinu lze začátkem léta sestříhat, abyste se zbavili poměrně nehezkých semeníků a zároveň docílili hustšího habitu. Protože kvete na loňských větvích, je nutné řez provést co nejdříve po odkvětu. MINOR BLACK® roste pomalu a díky své stavbě je vhodná i pro pěstování na kmínku.

Vajgélie mají nejraději středně živné, mírně vlhké půdy a plné slunce. Dobře zvládají i těžké a lehce podmáčené půdy. Bujně rostoucí odrůdy se hodí do neformálních živých plotů a venkovských zahrad, stejně jako součást skupinových výsadeb na větších plochách. Kompaktní a zakrslé odrůdy lze kombinovat i s moderními rostlinami téměř jakéhokoli typu, často se pěstují i v ozdobných venkovních kontejnerech, které by měly být dostatečně velké, aby nevzniklo nebezpečí zimního vyschnutí kořenového balu. Mrazuvzdorná do cca -29°C.

Poslední revize: 01-01-2013
VELIKOSTI A CENY
Veškeré zboží si můžete vyzvednout osobně v prodejně, nebo nechat dodat zvolenou formou dopravy - POŠTOU / AUTEM. Zde je ceník přepravného. Dodáváme i na Slovensko.
Položky označené POŠTOU lze zabalit do krabice a odeslat kurýrem, nebo v případě větší objednávky je odeslat naší dopravou, pokud by balíková služba přesáhla cenu dodání naším vozem. Více o dopravě zde.
Nevíte si rady s objednávkou? Zkuste informace jak objednávat.
 Nezáleží na tom, ve které prodejně se rostlina právě nachází. Pokud si ji předem objednáte, připravíme vám ji tam, kde si ji přejete vyzvednout.
 
náhled zboží typ objem
kont.
velikost kvalita cena ve které prodejně? způsob odeslání počet ks
Weigela florida 'Verweig 3' MINOR BLACK® výška 20-30 cm
STANDARD
PRAHA POŠTOU


Podobné rostliny
Weigela florida 'Alexandra' WINE & ROSES
Weigela 'MINUET'
Weigela 'Courtacad1' BLACK AND WHITE®
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.