Pyrus salicifolia 'PENDULA'

Pyrus salicifolia
Pyrus salicifolia 'PENDULA'
hrušeň vrbolistá
VZRŮST nízký strom
 převislý/kaskádovitý
BĚŽNÁ VÝŠKA 3-5m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 2-4m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ různobarevné:modrostříbrná a modrozelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ bílá
DOBA KVETENÍ duben - květen
NÁROKY NA SLUNCE slunce
USDA zóna (nejnižší) 4   (do -34°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Opadavé listnáče
náhled fotonáhled fotonáhled foto

Z oblastí jihovýchodní Evropy, Malé Asie a Kavkazu pochází tato unikátní forma hrušně. V chladnějších částech Evropy je velmi oblíbená, neboť svou stavbou stejně jako olistěním lze snadno zaměnit s olivovníkem. Proto ji často najdete v zahradách, kde si jejich majitelé přáli něco, co jako oliva vypadá, plody to samozřejmě mít nebude , ale bez problémů to zvládne naše klima.

Hrušeň vrbolistá Pendula je tou pravou alternativou pro milovníka toskánské flóry, neboť nabídne úzké, podlouhlé listy modrozelené barvy se stříbřitým nádechem a nepravidelně rozcuchané větve, kterými směřuje převážně dolů, ale o přísně převislém habitu, jak jej známe například u smuteční vrby, nemůže být řeč. Na jaře kvete později než ostatní ovocné stromy, většinou zároveň s novými listy. Květy jsou středně velké, vonné, bílé s 5 okvětními plátky a po nich následují drobné, kulovité, nejedlé hruštičky. Tento strom je podobný hlošině úzkolisté, na rozdíl od které nenese trny, má hladké větve a je podstatně menší.

Hrušeň vrbolistá není náročná na pěstování a je velmi otužilá. Má ráda slunce a středně živnou, spíše vyhřátou půdu. Dobře zvládá sucho a lze ji pěstovat i ve větším květináči, kde bude za několik let po výsadbě potřebovat každoroční hnojení. Pro nejlepší efekt ji doporučujeme v mládí každý rok zjara po odkvětu radikálně seřezat na cca 10-20% délky loňských větví, aby bohatě narostla a byla hustě olistěná. Mrazuvzdorná do cca -34°C.

Poslední revize 17-12-2012
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Elaeagnus angustifolia
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.