Heuchera 'DELTA DAWN'

Heuchera
Heuchera 'DELTA DAWN'
dlužicha
VZRŮST nízký nebo půdopokryvný
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.2-0.3m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.3-0.5m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ +kombinovaná:žlutá a rudá
KATEGORIE KVĚT nevýrazné květy / nekvete
NÁROKY NA SLUNCE slunce a polostín a stín
USDA zóna (nejnižší) 4   (do -34°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Trvalky a cibuloviny
náhled fotonáhled fotonáhled foto

Delta Dawn je další pestrolistou dlužichou s okrouhlými, plochými listy úžasného vybarvení. Při pěstování na slunci jsou výrazně zlatožluté při okrajích a většinu listu pokrývá cihlově červená barva v různé síle. Barva se během sezóny zároveň vyvíjí, takže zprvu je červená přítomná jen jako mramorování, poté v žilkách, které se nerovnoměrně táhnou až k okrajům listu a nakonec ruměnec vybarví většinu listové plochy. Ve stínu žlutou barvu nahradí svítivě limetkově zelená.

Listy jsou velké a vydrží dlouho pěkné až do zimy, díky čemuž se někdy nesprávně řadí ke stálezeleným trvalkám. Tak jako tak doporučujeme všechny na jaře ostříhat, aby si rostlina vytvořila nové a silnější. Droboučké květy jsou smetanově bílé, uskupené v úzkých latách, objevují se od června do srpna na krátkých stoncích a pokud na váš vkus působí rušivě, můžete je ostříhat ještě před rozkvětem. Odrůdu vyšlechtila Janet Egger z americké školky Terra Nova® Nurseries a patent č. PP23545 byl vydán roku 2013.

Dlužichy jsou nenáročné trvalky, spíše půdopokryvného rázu. Mají rády slunečná či lehce přistíněná stanoviště a světlolisté odrůdy rovnoměrně vlhkou zem, která by měla být dostatečně živná – na pH půdy nezáleží. Mrazuvzdorné do cca -34 °C a lze je pěstovat i ve venkovních kontejnerech.

Poslední revize 02-12-2012; 22-11-2022
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Hecherella 'SUNRISE FALLS®
Heuchera 'Inheutiora' TIMELESS ORANGE
Heuchera 'CARAMEL'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.