Coreopsis rosea 'AMERICAN DREAM'

Coreopsis rosea
Coreopsis rosea 'AMERICAN DREAM'
krásnoočko růžové
VZRŮST nízký nebo půdopokryvný
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.2-0.3m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.3
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ růžová
DOBA KVETENÍ červenec - září
NÁROKY NA SLUNCE slunce
USDA zóna (nejnižší) 5   (do -29°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Trvalky a cibuloviny
Květy v létě
náhled fotonáhled fotonáhled foto
Krásnoočka jsou nesmírně populární, nenáročné trvalky, které díky zářivým barvám květů dokáží okouzlit jak milovníka venkovských zahrádek, tak i nadšeného pěstitele z městské zahrady. K těm spolehlivě mrazuvzdorným patří i druh pojmenovaný růžové krásnoočko, jehož domovinou je oblast táhnoucí se od kanadské provincie Nova Scotia až do amerického státu Maryland. Velmi užitečnou vlastností vedle výborné odolnosti nízkým teplotám je i jeho láska k vlhkému prostředí, neboť roste u písčitých břehů vodních toků, kde se volně rozrůstá.

American Dream je atraktivní odrůdou tohoto krásnoočka a přestože v překladu znamená americký sen, stalo se trvalkou roku 1997 v Holandsku. Na jaře vyraší tenkými provázkovitými listy do bohatého trsu, který se brzy změní v nadýchaný polštář mechově zelené barvy. Vypadá úchvatně vysazen v písku nebo zasypaný světlými kamínky, které jeho barvu ještě umocní. Přibližně od poloviny července se na koncích tenoučkých stonků o výše necelých 30 cm objevují výrazně růžové, jako droboučké kopretiny vypadající květy se žlutými středy a kvetou vytrvale minimálně do konce září i později, pokud je slunečné a teplé počasí.

Toto krásnoočko je ideální pro naši zemi, neboť miluje vlhké prostředí, které je způsobené málo propustnou, jílovitou půdou. Stačí vrchní vrstvu země smíchat s trochou písku, aby nelepila a buďte si jistí, že do dvou let se u vás krásnoočko tak dobře zabydlí, že jej za dalších pár let budete moci nabízet sousedům, neboť v dobrých podmínkách spolehlivě expanduje svými oddenky a bez kontroly vytvoří souvislý půdní pokryv. Hnojení netřeba, pH půdy je mu jedno. Jen nenechat vyschnout a pěstovat na plném slunci. Je vhodné i do venkovních květináčů. Mrazuvzdorné do min. -30°C, některé prameny uvádějí i silnější odolnost.

Poslední revize 01-12-2012.
VELIKOSTI A CENY
Veškeré zboží si můžete vyzvednout osobně v prodejně, nebo nechat dodat zvolenou formou dopravy - POŠTOU / AUTEM. Zde je ceník přepravného. Dodáváme i na Slovensko.
Položky označené POŠTOU lze zabalit do krabice a odeslat kurýrem, nebo v případě větší objednávky je odeslat naší dopravou, pokud by balíková služba přesáhla cenu dodání naším vozem. Více o dopravě zde.
Nevíte si rady s objednávkou? Zkuste informace jak objednávat.
 Nezáleží na tom, ve které prodejně se rostlina právě nachází. Pokud si ji předem objednáte, připravíme vám ji tam, kde si ji přejete vyzvednout.
Chcete využít slevy pro objednávky listopad 2022 / únor 2023 ? Více informací zde.
 
náhled zboží typ objem
kont.
velikost kvalita cena ve které prodejně? způsob odeslání počet ks
Coreopsis rosea 'AMERICAN DREAM'
HOBBY
PRAHA POŠTOU


Podobné rostliny
Coreopsis  'LIMEROCK PASSION®'
Gypsophila muralis 'GYPSY PINK'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.