Ligustrum vulgare 'ATROVIRENS'

Ligustrum vulgare
Ligustrum vulgare 'ATROVIRENS'
ptačí zob
VZRŮST střední keř
BĚŽNÁ VÝŠKA 2-3m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 1-2m
KATEGORIE LIST listnatý polo-opadavý
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nevýrazné květy / nekvete
NÁROKY NA SLUNCE slunce a polostín a stín
USDA zóna (nejnižší) 5b   (do -27°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Opadavé listnáče
Živé ploty

Ptačí zob byl odedávna velmi populární dřevinou do živých plotů, ale jedná se o pěknou rostlinu, kterou můžete vidět i tvarovanou a zapěstovanou do stromků o rozličné výšce kmene. Nese podlouhle elipčité listy svěže až sytě zelené barvy, které a na keři většinou vydrží při normálním postupu počasí až do prosince. Poté seschnou a opadávají.

Roste vzpřímeně, poměrně rychle do výšky kolem 2-3 metrů ve vzpřímeném tvaru. Můžete jej jakkoli stříhat, snáší řez až do cca 5letého dřeva. Potom je potřeba rostlinu podpořit nějakým rychle rozpustným hnojivem, aby nabrala dostatek síly pro regeneraci. Koření mělce a nenadzvedává zídky ani podezdívky teras, chodníčků či plotů.

Pěstujte jej na slunci či v polostínu, zvládne i nepříliš temný stín. Půdu potřebuje středně živnou, běžně propustnou. Po zakořenění zvládne růst i v jílu. Mrazuvzdorný do cca -27°C.

Poslední revize 10-09-2012
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Ligustrum ovalifolium
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.