Coreopsis BIG BANG™ 'COSMIC EYE'

Coreopsis BIG BANG™
Coreopsis BIG BANG™ 'COSMIC EYE'
krásnoočko
VZRŮST nízký nebo půdopokryvný
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.2-0.3m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.3-0.4m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ +kombinovaná:žlutá a vínová
DOBA KVETENÍ červen - září
NÁROKY NA SLUNCE slunce
USDA zóna (nejnižší) 5   (do -29°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Trvalky a cibuloviny
Květy v létě
náhled foto

Krásnoočka jsou nesmírně populární, nenáročné trvalky, které díky zářivým barvám květů dokáží okouzlit jak milovníka venkovských zahrádek, tak i nadšeného pěstitele z městské zahrady. Cosmic Eye (‘vesmírné oko’) je zřejmě pokus o důkaz, že ve vesmíru nejsme sami a že nás sledují jiné, vyšší bytosti, jejichž oči vypadají nějak takto… Legrace stranou. Cosmic Eye je novinka z roku 2010, která se podařila vyšlechtit Američanovi jménem Darrell R.Probst a je ze stejného „vrhu“ jako sesterská odrůda Galaxy. Má č.patentu PP22,601 a patří do řady BIG BANG™ (Velký třesk).

Cosmic Eye je nízké krásnoočko s 20-30 cm vysokými, lehce polehavými, bezlistými stonky, na jejichž koncích vykvétají od června až raného podzimu atraktivní, dvoubarevné květy. Okvětní plátky jsou u středu temně vínově hnědé a u krajů banánově žluté. Tento ostrý kontrast doplňuje bledě oranžová hlavička s pestíky. Květy jsou velké a tvarem připomínají velkou, střapatou sedmikrásku, protože květy jsou 4 až 5 cm široké. Listy jsou středně zelené a v porovnání s jinými krásnoočky poměrně dlouhé, přesto elegantně úzké. Cosmic Eye je trsovitá trvalka, která se kolem nerozsévá semeny.

Krásnoočka jsou nenáročné na půdní typ a nevyžadují údržbu. Dobře snáší sucho, proto jsou populární do skalek. Výška nepřesahuje 30 cm a trs roste velmi kompaktně a hustě. Je to nápadná součást trvalkových záhonů, stejně jako atraktivní zpestření mezi dřevinami. Plně mrazuvzdorné do cca -29°C.

Poslední revize 24-08-2012.
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Coreopsis grandiflora  'ILLICO'®
Coreopsis grandiflora 'CorYel' COREY YELLOW
Coreopsis BIG BANG™ 'REDSHIFT'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.