Hibiscus moscheutos 'OLD YELLA'

Hibiscus moscheutos
Hibiscus moscheutos 'OLD YELLA'
ibišek bahenní
VZRŮST středně vysoká trvalka
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.8-1.3m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.6-1m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ +kombinovaná:bílá a červená
DOBA KVETENÍ srpen - září
NÁROKY NA SLUNCE slunce
USDA zóna (nejnižší) 5   (do -29°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Trvalky a cibuloviny
Květy v létě
Bahenní ibišky a jejich kříženci jsou nesmírně populární rostliny poslední doby. Jedná se trvalky se silnými, částečně dřevnatými stonky a velkými, tropicky vyhlížejícími, barevnými květy. Old Yella patří k dlouhé řadě hybridů, které vyšlechtili bratři David a James Flemingovi s příspěním Gretchen Zwetziga z americké Nebrasky během své 40 let dlouhé cesty vývoje nejodolnějších a nejkrásnějších trvalkových ibišků. K jejich patentovaných úspěchům patří například odrůdy Kopper King, Fireball, Plum Crazy, Robert Fleming, Royal Gems či Fantasia. Většinou se jedná o hybridy, tedy křížence ibišku bahenního a ibišku šarlatového, ale v případě této odrůdy Old Yella se v rodokmenu objevují pouze šlechtěnci druhu ibišku bahenního a konkrétně odrůda Bright Eye. Přesto se pyšní vysokou mrazuvzdorností.

Old Yella je velkokvětý bahenní ibišek z roku 1986. Jeho květy jsou smetanově bílé barvy s jemně nažloutlým nádechem, ale v žádném případě se nedá pokládat za žlutý. Dorůstají neuvěřitelné šířky 23-25 cm a uprostřed je zdobí sytě karmínově červené oko. Vykvétají v první polovině prázdnin a pokračují do posledních teplých a slunečných dnů konce léta. Listy jsou světle slézově zelené, mírně laločnaté, opadavé. Tvoří bohaté trsy o pevných, světle zelených stoncích dorůstajících lehce přes metr výšky. Patent č.PP13630 vyšel v roce 2003.

Vyžaduje v sezóně vydatnou zálivku a hnojení zaměřené na tvorbu květů. Hnojení ukončete na konci září a zálivku omezte, jakmile přestane kvést. Doporučujeme zamulčovat pro zadržení vlhkosti. Pěstujte jej ve vlhké až částečně mokré zemi na plném slunci. Na jaře odřežte všechny loňské stonky a počkejte na nové rašení, které je z přízemní části zdřevnatělých stonků. Raší velmi pozdě, často až v druhé polovině května. Vysoká mrazuvzdornost dosahuje až -34°C. Na zimu je dobré zamulčovat kůrou, ale není to nezbytné, hlavně rostlinu nenechte úplně vyschnout.

Poslední revize 04-06-2012; 03-12-2018
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Hibiscus moscheutos  'LUNA WHITE®'
Hibiscus moscheutos 'Sparkle' EXTREME SPARKLE
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.