Thuja occidentalis 'TOSKANA SMARAGD'

Thuja occidentalis
Thuja occidentalis 'TOSKANA SMARAGD'
tvarovaný zerav, nepravý toskánský cypřiš
VZRŮST střední keř
BĚŽNÁ VÝŠKA 2-4m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.5-0.8m
KATEGORIE LIST jehličnan stálezelený
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nevýrazné květy / nekvete
NÁROKY NA SLUNCE slunce
USDA zóna (nejnižší) 3   (do -40°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Jehličnany
Exotika
náhled fotonáhled fotonáhled foto
Typickým znakem Toskánska jsou olivovníky, cedry a tzv. italské cypřiše (cupressus sempervirens). Jsou to velice štíhlé a mnohdy dost vysoké jehličnany, které jsou vidět už zdálky a dodávají to typické podkreslení toskánské krajiny. A protože tento cypřiš u nás není mrazuvzdorný, zahradníci z chladnějších států Evropy vynalézají co nejpodobnější rostliny, které spolehlivě odolávají našim zimám.

Toskana Smaragd je naprosto senzační nápad a nádherný tvarovaný zerav z Německa. V jedné z tamních školek přišli na to, že není potřeba šlechtit novou odrůdu, ale vzít nejvhodnější, již existující odrůdu a trochu jí pomoci. Smaragd je totiž přirozeně velice úzce rostoucí zerav (túje) a pokud se od mládí stříhala do úzkého sloupu, tento habitus jí vydrží na hodně dlouho. Navíc má překrásnou smaragdově zelenou barvu po celý rok, neboť v zimě netrpí na zahnědnutí.

Pro udržení tvaru rostlinu jednou za pár let lehce sestříhejte po stranách a pak si jen užívejte dokonalé iluze toskánského venkova, když ji vysadíte do dobré společnosti dalších dřevin či trvalek, které typově tuto nádhernou část Itálie dotvoří. Toskana Smaragd není náročný na půdní typ, snáší kyselou i alkalickou reakci, ale nesnese vlhkostní extrémy: zem nesmí být ani podmáčená a ani vysušená, měl by tendenci prosychat. Pro dosažení krásné rostliny doporučujeme pěstovat jej neustále zamulčovaný a v suchém období častěji zalévat. Mrazuvzdorný do cca -40°C.

Poslední revize 26-02-2012
VELIKOSTI A CENY
Veškeré zboží si můžete vyzvednout osobně v prodejně, nebo nechat dodat zvolenou formou dopravy - POŠTOU / AUTEM. Zde je ceník přepravného. Dodáváme i na Slovensko.
Položky označené POŠTOU lze zabalit do krabice a odeslat kurýrem, nebo v případě větší objednávky je odeslat naší dopravou, pokud by balíková služba přesáhla cenu dodání naším vozem. Více o dopravě zde.
Nevíte si rady s objednávkou? Zkuste informace jak objednávat.
 Nezáleží na tom, ve které prodejně se rostlina právě nachází. Pokud si ji předem objednáte, připravíme vám ji tam, kde si ji přejete vyzvednout.
Chcete využít slevy pro objednávky listopad 2022 / únor 2023 ? Více informací zde.
 
náhled zboží typ objem
kont.
velikost kvalita cena ve které prodejně? způsob odeslání počet ks
Thuja occidentalis 'TOSKANA SMARAGD' výška 100-125 cm
De Luxe
PRAHA POŠTOU


Podobné rostliny
Cedrus atlantica f. FASTIGIATA
Thuja occidentalis 'SMARAGD'
Juniperus chinensis 'SPARTAN'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.