Wisteria frutescens 'AMETHYST FALLS' (PBR)

Wisteria frutescens
Wisteria frutescens 'AMETHYST FALLS' (PBR)
vistárie křovitá (v.americká)
VZRŮST popínavé/liána
BĚŽNÁ VÝŠKA 2-3m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 1-2m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ fialová
DOBA KVETENÍ květen - červen
NÁROKY NA SLUNCE slunce
USDA zóna (nejnižší) 5   (do -29°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Opadavé listnáče
náhled fotonáhled fotonáhled foto

Tato vistárie se botanicky nazývá křovitá a běžně se jí říká americká, protože toto jméno odráží její původ (jihovýchod USA) a snadno se tak odliší od svých asijských příbuzných vistárie čínské a vistárie japonské. A důvodů pro rozdělení je hned několik.

Amethyst Falls je zakrslou formou vistárie, což je u popínavé liány tohoto typu poněkud překvapivý fakt, nicméně pravdivý. Za rok přiroste o cca 20-30 cm, což z ní žádnou závodnici nedělá, naopak ji využívají tvůrci bonsají, kteří jsou z jejích krátkých přírůstků nadšení. A nejenom oni – mnoho ostatních zahradníků si ji také oblíbilo, protože ve srovnání s asijskými sestrami se drží v úhledné formě a nepopíná divoce ploty a zdi.

Její květy jsou uspořádané v krátkých hroznech o délce kolem 10 cm a poloviční šířce. Mají sytou, levandulově fialovou barvu a slabou vůni, která asijské vistárie vůbec nepřipomíná. Vykvétají od druhé poloviny května na téměř měsíc a podruhé uprostřed nebo na konci léta. Za dobrého počasí dokáží sporadicky kvést po celé léto, ale není to běžné. Lichozpeřené listy jsou opadavé, svěže zelené. I když roste pomalu, není to keř a v mládí bude potřebovat nějakou základní oporu. Jakmile jí dobře zdřevnatí vnitřní kmeny, už bude stát sama od sebe.

Zem potřebuje kyselou a vlhkou, v domácím prostředí roste při březích řek, takže je zvyklá i na trochu větší mokro, než je u rostlin obvyklé. Hnojení se nedoporučuje. Pouze můžete použít směsi na podporu květu. Vyžaduje slunné stanoviště, v polostínu málo kvete. Kvetou už jednoleté rostliny. Díky pozdnímu rašení ji neohrozí pozdní mrazy. Řez je možné provádět brzy zjara, nebo během sezóny zakracovat výhony. Plně mrazuvzdorná do cca -29°C.

Poslední revize 23-02-2012
VELIKOSTI A CENY
Veškeré zboží si můžete vyzvednout osobně v prodejně, nebo nechat dodat zvolenou formou dopravy - POŠTOU / AUTEM. Zde je ceník přepravného. Dodáváme i na Slovensko.
Položky označené POŠTOU lze zabalit do krabice a odeslat kurýrem, nebo v případě větší objednávky je odeslat naší dopravou, pokud by balíková služba přesáhla cenu dodání naším vozem. Více o dopravě zde.
Nevíte si rady s objednávkou? Zkuste informace jak objednávat.
 Nezáleží na tom, ve které prodejně se rostlina právě nachází. Pokud si ji předem objednáte, připravíme vám ji tam, kde si ji přejete vyzvednout.
 
náhled zboží typ objem
kont.
velikost kvalita cena ve které prodejně? způsob odeslání počet ks
Wisteria frutescens výška 40-60 cm, šířka 30-50 cm
De Luxe
PRAHA POŠTOU


Podobné rostliny
Wisteria frutescens 'LONGWOOD PURPLE'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.