Euonymus japonicus 'COMPACTUS'

Euonymus japonicus
Euonymus japonicus 'COMPACTUS'
brslen japonský
VZRŮST střední keř
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.5-1.3m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.5-1.3m
KATEGORIE LIST listnatý stálezelený
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nevýrazné květy / nekvete
NÁROKY NA SLUNCE slunce a polostín a stín
NÁROKY NA PŮDU kyselá až neutrální
NÁROKY NA VLHKOST PŮDY rovnoměrně vlhká (nevysychavá)
USDA zóna (nejnižší) 6   (do -23°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Stálezelené listnáče
náhled fotonáhled foto
Japonské brsleny jsou stálezelené keře, výjimečně stromky s roubovanou korunou v nižší výšce, které se v jižních zemích a ve státech s mírnými zimami těší velké oblibě. Základní druh má sytě zelené listy, kultivary jsou pestrobarevné.

Compactus je speciální selekce japonského brslenu se zelenými listy, která je již zapsána jako samostatná odrůda. Jedná se zatím o málo rozšířenou rostlinu s neopadavými, oválnými listy, která roste velice hustě, zůstává kompaktní i bez stříhání a díky stěsnanému habitu je odolnější chladu, neboť při nižších zimních teplotách keři nepromrzne kostra větví tak jako u bujněji rostoucích keřů. Mírně lesklé listy mají zjara čerstvě zelenou barvu a v létě pouze o stupeň ztmavnou, takže stále vypadají atraktivně.

Díky pomalejšími a kompaktnímu růstu řez není vyžadován, ale lze jej jakkoli tvarovat na začátku jara a v polovině léta. Brsleny jsou vcelku nenáročné na půdu, pokud je propustná. Jakmile zakoření, dobře snáší sucho. Zem jim vyhovuje téměř jakákoliv propustná, přednostně vlhčí. V kyselé zemi bude výraznější zeleň listů Pěstují se od slunečných pozic až do hlubokého stínu. I přes dostatečnou mrazu-odolnost do zóny 6 (-23°C) dopřejte japonským brslenům pozici chráněnou před nejostřejšími větry. Před zimou a v zimě, pokud není zmrzlá zem, opatrně zalévejte.

Poslední revize 22-02-2012
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Euonymus japonicus
Euonymus japonicus 'Benkomasaki' GREEN ROCKET
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.