Pinus nigra 'AUREA'

Pinus nigra
Pinus nigra 'AUREA'
borovice černá, b.rakouská
VZRŮST středně vysoký strom
BĚŽNÁ VÝŠKA 6-10m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 3-4m
KATEGORIE LIST jehličnan stálezelený
BARVA LISTŮ různobarevné:žlutá a zelená
KATEGORIE KVĚT nevýrazné květy / nekvete
NÁROKY NA SLUNCE slunce
USDA zóna (nejnižší) 5   (do -29°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Jehličnany
náhled fotonáhled foto
Borovice jsou nádherné stromy, které najdete v širokém pásmu klimatu - od chladných severských zemí, až po rozpálené přímořské pláně. Bylo vyšlechtěno mnoho odrůd, přesto nejkrásnější jsou divoce rostoucí borové hvozdy, kterým nikdo neurčoval místo ani velikost.

Borovice černá Aurea, ať už to zní jakkoli paradoxně, je nápadnou odrůdou této rakouské borovice – pozor na záměnu se zlatou borovicí lesní se stejným odrůdovým jménem ale kratšími jehlicemi a bizardnějším růstem. Tato borovice se pyšní sytě žlutými až žlutozelenými novými jehlicemi, které v druhém roce zezelenají. Roste pomaleji než původní zelený druh, přibližně 20 cm za rok a v deseti letech má něco přes 2 metry na výšku a cca 1,5m do šířky. Jehlice jsou dlouhé, tuhé a vždy vzpřímené. Tvar je spíše úzce pyramidální. Pokud má dostatek slunce ze všech stran, zachovává si větve po celém plášti a neztrácí spodní patra.

Borovice milují plné slunce a nesnáší přemokření, mají rády spíše sušší místa. Na druhou stranu pro dobré zakořenění je dobře pohlídat, aby po zasazení na nové místo kořeny nevyschly. Výborně mrazuvzdorná do min. -30°C a pravděpodobně ještě více.

Poslední revize 19-02-2012.
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Pinus strobus 'GOLD PAINTED'
Pinus strobus 'HILLSIDE WINTER GOLD'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.