Pinus mugo 'KRAUSKOPF'

Pinus mugo
Pinus mugo 'KRAUSKOPF'
borovice kleč
VZRŮST střední keř
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.5-1.5m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.5-1.5m
KATEGORIE LIST jehličnan stálezelený
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nevýrazné květy / nekvete
NÁROKY NA SLUNCE slunce
USDA zóna (nejnižší) 3   (do -40°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Jehličnany

Přestože jsem nikde nenašel záznam dokladující, že tato odrůda borovice kleče pochází z Německa, podle jejího jména se tak dá směle usuzovat: Krauskopf. Tedy česky „kudrnáč“. Nabízí až 6,5cm dlouhé, lehce protočené jehlice svěže zelené barvy a tvar poplatný svému jménu – kudrnatá hlava. Mnoho zdrojů uvádí, že roste ploše a při zemi, přičemž pravdou je, že je nízká, ale tvarem spíše zaoblená až polokulovitá a s věkem se její habitus pěkně vyjímá v záhonu.

Krauskopf roste spíše pomalu. Nové výhony přirůstají vzhůru z konců loňských větví, ale zároveň tvoří nové u kmene a ve spodních partiích starších větví. Ty se ke sluníčku snaží dostat tak, že rostou nejprve vodorovně a až uvidí světlo, napřímí se vzhůru. Tím nabídne v dospělosti poměrně hustý pokryv zahradní plochy kolem 1,5m v průměru. Pokud ji bude chtít krátit, zalamujte nové výhony v polovině jara. Borovice potřebují plné slunce a dobře odvodněnou zem. Na pH půdy příliš nezáleží, jen by neměla být přespříliš vápenitá. Po zakořenění snáší sucho. Hnojení není nutné. Plně mrazuvzdorná do cca -40°C.

Poslední revize 19-02-2012
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Pinus mugo var. pumilio
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.