Chamaecyparis pisifera 'SQUARROSA ALBOSPICA'

Chamaecyparis pisifera
Chamaecyparis pisifera 'SQUARROSA ALBOSPICA'
cypřišek hrachonosný
VZRŮST střední keř
BĚŽNÁ VÝŠKA 1-2m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 1-1.3m
KATEGORIE LIST jehličnan stálezelený
BARVA LISTŮ +kombinovaná:modrozelená a krémová
KATEGORIE KVĚT nevýrazné květy / nekvete
NÁROKY NA SLUNCE slunce
USDA zóna (nejnižší) 4   (do -34°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Jehličnany

Squarrosa je zvláštní skupina cypřišků, které se mezi sebou liší barvou jehličí i typem růstu a výškou. Squarrosa Albospica je velice výjimečná odrůda, která se pěstuje málo, neboť ji pravděpodobně nahradila odrůda Mariesii. Přesto Squarrosa Albospica má svůj jedinečný půvab, který tkví v barvě vějířů složených z krátkých, provázkovitých větviček. Mladé jehličí na nich raší světle zelené a dozrává do modrošedé s výrazným krémově bílým zakončením různé délky: od 1 do 3 cm. Výsledný efekt je úžasný – keř vypadá jako posypaný hvězdným prachem. Barva kmene a starších větví je výrazně hnědočervená. Roste pomalu až středně rychle a konečná výška v dospělosti se liší podle umístění, ale většinou se pohybuje kolem 2m.

Cypřišek hrachonosný je tolerantní vůči všem typům nepodmáčených půd, ale nejlépe mu vyhovují vlhčí, mírně kyselé, humózní půdy. Pozor na přeschnutí půdy – výborně zvládá silné mrazy, ale nemá rád velká horka ve vysušené půdě. Proto doporučujeme pěstovat jej neustále zamulčovaný. Zjara po mrazech je možné jej tvarovat řezem, ale nikdy neřežte do staršího dřeva. Plně mrazuvzdorný do cca -34°C.

Poslední revize 15-02-2012
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.