Platycladus (Thuja) orientalis 'FRANKY BOY'

Platycladus (Thuja) orientalis
Platycladus (Thuja) orientalis 'FRANKY BOY'
túje východní
VZRŮST střední keř
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.5-1.3m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.4-0.8m
KATEGORIE LIST jehličnan stálezelený
BARVA LISTŮ různobarevné:žlutá a světle zelená
KATEGORIE KVĚT nevýrazné květy / nekvete
NÁROKY NA SLUNCE slunce a polostín
USDA zóna (nejnižší) 5   (do -29°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Jehličnany
náhled fotonáhled foto

Franky Boy je nadmíru elegantní odrůda východní túje z roku 1999. Jedná se o pomalu rostoucí, stálezelený jehličnan s provázkovitými větvičkami, které vyrůstají směrem vzhůru a u netvarovaných rostlin se po čase mohou krajní větve mírně sklánět. Barva je jasně žlutozelená od jara do podzimu, v zimě nabírá bronzový nádech.

Díky množství jemných, vzpřímených větviček vypadá nadýchaně jako trs okrasné trávy, přesto je to kompaktní keř, který bude vypadat dostatečně důstojně v jakékoli kompozici. Určitě uděláte dobře, pokud jej zkombinujete s jinak zbarvenými rostlinami spíše pevnějšího charakteru.

Platycladus je naprosto nenáročný jehličnan, který jakmile jednou dobře zasadíte, nepotřebuje žádnou péči. Lze stříhat zjara a na konci léta. Není náročný na půdní typ, zem pouze nesmí být podmáčená. Přesto doporučujeme zem po výsadbě udržovat do dobrého zakořenění vlhkou. Snáší exponovaná místa a hodí se do nízkých živých plotů. Není vhodný do horských lokalit s dlouhotrvajícím mrazem a množstvím sněhu. Mrazuvzdorný do cca -29°C.

Poslední revize 31-01-2012
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.