Chamaecyparis pisifera 'FILIP'S HAPPY DAY'

Chamaecyparis pisifera
Chamaecyparis pisifera 'FILIP'S HAPPY DAY'
cypřišek hrachonosný
VZRŮST nízký nebo půdopokryvný
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.3-0.8m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.3-0.8m
KATEGORIE LIST jehličnan stálezelený
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nevýrazné květy / nekvete
NÁROKY NA SLUNCE slunce a polostín
USDA zóna (nejnižší) 4   (do -34°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Jehličnany

Filip’s Happy Day je náhodný semenáček odrůdy Plumosa Compressa z roku 2000, který se vyvedl tak trochu jinak než jeho rodič. Nes plošší větvičky sytě zelené barvy, příjemně měkké na dotek, zjara rašící světle zelenou barvou s krémově bílými špičkami. Roste pomalu a vzhledem k jeho věku zatím nebyla stanovena konečná výška. Odhaduje se kolem 1m. Tvar keře je kulovitě vystoupavý.

Jedná se krásný stálezelený keř do skalek, malých zahrádek a kompozic se menšími rostlinami typu zakrslých jehličnanů, drobnolistých stálezelených listnáčů a elegantních, pestrobarevných skalniček a trvalek půdopokyrvného vzrůstu. Díky své sytě smaragdové barvě bude vypadat efektně jak v kůrovém mulči, tak ve světlých kamínkách.

Je tolerantní vůči všem typům půd, ale nejlépe mu vyhovují vlhčí, mírně kyselé, humózní půdy. Pozor na přeschnutí půdy – výborně zvládá silné mrazy, ale nemá rád velká horka ve vysušené půdě. Nestříhá se. Plně mrazuvzdorný do -34°C.

Poslední revize 31-01-2012
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Chamaecyparis lawsoniana 'MINIMA GLAUCA'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.