Berberis thunbergii 'MARIA'

Berberis thunbergii
Berberis thunbergii 'MARIA'
dřišťál Thunbergův
VZRŮST střední keř
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.4-1m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.3-0.5m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ žlutá
KATEGORIE KVĚT nevýrazné květy / nekvete
NÁROKY NA SLUNCE slunce a polostín
NÁROKY NA PŮDU jakákoli (od kyselá po zásaditou)
NÁROKY NA VLHKOST PŮDY rovnoměrně vlhká (nevysychavá)
USDA zóna (nejnižší) 4   (do -34°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Opadavé listnáče
náhled fotonáhled fotonáhled foto

Maria je zlatolistý dřišťál, který se v USA prodává pod názvem Sunjoy® Gold Pillar a konkuruje tak české odrůdě Golden Rocket. Jedná se o kompaktní, velmi hustě rostoucí, opadavý dřišťál vzpřímeného růstu. Jeho listy jsou sytě zlatožluté po celém plášti rostliny, nebývají zelené ve spodních partiích. Na jaře raší mírně načervenalé a na podzim se barví do fantasticky ohnivých barev několika stupňů. Oranžové. Větvičky jsou posety drobnými trny, které nejsou nebezpečné. Listy netrpí na popálení sluncem.

Můžete jej pěstovat v téměř jakékoli půdě, pokud není silně podmáčená. Zamulčování pomůže zachovat vlhkost i v suchých měsících a zajistí bohatěji olistěnou a zdravější rostlinu. Díky pomalému růstu není řez potřeba, ale můžete rostlinu tvarovat zjara před rašením. Takto vybarvený keř rozzáří kompozice s tmavě olistěnými keři a vhodně doplní i červenolisté rostliny. Vhodný i do koryt a venkovních kontejnerů. Plně mrazuvzdorný do cca -34°C.

Poslední revize 28-01-2012
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Berberis thunbergii 'GOLDEN ROCKET'®
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.