Malus domestica 'MOONLIGHT'®

Malus domestica
Malus domestica 'MOONLIGHT'®
sloupovitá jabloň
VZRŮST střední keř
BĚŽNÁ VÝŠKA 2-4m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.5-0.8m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ bílá
DOBA KVETENÍ duben - květen
NÁROKY NA SLUNCE slunce
USDA zóna (nejnižší) 5b   (do -27°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Ovoce

Moonlight® je novinková sloupovitá jabloň z Čech z roku 2010. Jedná se o křížence jabloní Goldstar a Telamon, kdy výsledkem je sloupovitá odrůda jabloně s výbornými plody maximálně odolnými strupovitosti a významně odolnými padlí.

Moonlight® nese plody velice podobné odrůdě Golden Delicious co do tvaru, barvy i velikosti. Mají žlutozelenou až žlutavou slupku s jemně oranžovým přelivem. Tvar plodu je kulatý s protáhlým hořejškem, někdy celý kónicky protáhlý. Dužina je světlá, pevná, křupavá, velice šťavnatá s vyváženým poměrem sladkosti a ostrosti, což zvýrazní přirozenou chuť jablka. Jedná se o pozdní odrůdu, která dozrává na konci sezóny (říjen-listopad) a je výborně skladovatelná až do konce zimy.

Je cizosprašná a potřebuje jinou odrůdu jabloně pro opylení. Nejvhodnějším opylovačem je okrasná jabloň Golden Hornet; další vhodní opylovači mezi jabloněmi jsou středně a pozdně kvetoucí odrůdy jako např.: Golden Delicious a Red Delicious, Fuji, Granny Smith, James Grieve (všechny), Jonathan, Kent, Melrose, Opal, Otava, Pinova, Rajka, Rubinola, Spartan nebo Starking. Díky sloupovitému růstu tvoří krátké, postranní, plodící výhony, tudíž řez není většinou potřeba. Stromek můžete udržovat menší zakrácením terminálu a znásobením množství plodů v nižších partiích. Jabloně se řežou v bezmrazých dnech od poloviny do konce zimy. Předpokládaná mrazuvzdornost -27°C.

Poslední revize 27-01-2012
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Malus domestica 'GREENCATS'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.