Picea omorika 'KAREL'

Picea omorika
Picea omorika 'KAREL'
zakrslý smrk Pančičův
VZRŮST nízký nebo půdopokryvný
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.3-0.8m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.4-1m
KATEGORIE LIST jehličnan stálezelený
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nevýrazné květy / nekvete
NÁROKY NA SLUNCE slunce
USDA zóna (nejnižší) 4   (do -34°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Jehličnany
náhled fotonáhled fotonáhled foto

Karel je nejenom jméno našeho božského slavíka, ale i pojmenování zakrslého smrčku, který v evropských zahradách už poměrně dlouho dělá radost. Jedná se o neroubovaný čarověník smrku, který přirůstá přibližně 5-7 cm za rok, přednostně do stran, čímž vytváří malebný polštář. Nese krátké a tuhé jehlice, tmavě zelené s jemným ojíněním, které je tak málo znatelné, že celkovou barvu keře nijak neovlivní. Tvarem a stylem růstu je podobný další polštářovitě rostoucí odrůdě smrku jménem Nidiformis, ten je ale o mnoho světlejší. Karel nabízí temně zelenou barvu.

Pomalu rostoucí jehličnany nevyžadují tvarování, ale je možné je zastřihávat na začátku vegetace. Smrček Karel je velmi odolný mrazům i suchu, pouze pozor na podmáčené, těžké půdy. Je ideální do skalek a menších kompozic, bude krásný i ve venkovním květináči nebo korytu. Plně mrazuvzdorný do cca -34°C.

Poslední revize 26-01-2012
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Picea abies  'NIDIFORMIS'
Abies balsamea 'NANA'
Picea abies 'LITTLE GEM'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.