Pieris japonica 'LITTLE HEATH GREEN'

Pieris japonica
Pieris japonica 'LITTLE HEATH GREEN'
pieris japonský
VZRŮST malý keř
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.3-1m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.3-1.3m
KATEGORIE LIST listnatý stálezelený
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nevýrazné květy / nekvete
NÁROKY NA SLUNCE slunce a polostín
NÁROKY NA PŮDU kyselá (s vysokým obsahem rašeliny)
NÁROKY NA VLHKOST PŮDY rovnoměrně vlhká (nevysychavá)
USDA zóna (nejnižší) 5b   (do -27°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Stálezelené listnáče
náhled fotonáhled foto

Milovnící pierisů jistě znají odrůdu Little Heath, což je zakrslá rostlina s bílo-zelenými listy. Ale málokdo zná tuto odrůdu, která je ještě kouzelnější a nese jméno Little Heath Green, protože je prostě „jenom“ zelená. Výraz jenom si zaslouží být v uvozovkách, protože dle mého soudu je tato selekce daleko hezčí právě tím, že je sytě zelená bez rušivého panašování.

Listy tohoto zakrslého pierisu jsou stálezelené, oválně elipčité, lesklé a měkčí než například listy další zakrslé odrůdy Minor. Nově rašící listy mají bronzově oranžovou až načervenalou barvu. Kvete zřídka nebo vůbec. Roste nepravidelně polštářovitě, spíše při zemi do kupolovitého tvaru, ale vyhání vzpřímené větvičky, které se s věkem vyvinou do horizontálních pater. Střih u tak pomalu rostoucího keře není potřeba, ale lze z něj vytvořit překrásnou bonsai, nebo zarovnat jeho nevychovaná tykadla.

Pierisy jsou vřesovištní rostliny a tak se s nimi musí při výsadbě zacházet. Zem musí být velmi dobře připravená, propustná a lehká, doporučujeme smíchat rašelinu se zetlelým listím nebo hrabankou, popř. jemnou kůrovou drtí a pilinami. V těžké zemi se mu dařit nebude, listy budou žloutnout a opadávat a bude trpět na škůdce. Výsadbovou jámu nedělejte hlubokou ale širokou. Mrazuvzdorný do cca -27°C.

Poslední revize 17-01-2012.
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Pieris japonica 'MINOR'
Pieris japonica 'LITTLE HEATH'
Vysvětlivky
 • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
 • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
 • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
 • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
 • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
 • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
 • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
 • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
 • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.