Picea orientalis 'SKYLANDS' (Aurea Compacta)

Picea orientalis
Picea orientalis 'SKYLANDS' (Aurea Compacta)
smrk východní
VZRŮST vyšší keř
BĚŽNÁ VÝŠKA 2-4m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 1-2m
KATEGORIE LIST jehličnan stálezelený
BARVA LISTŮ různobarevné:žlutá a zelená
NÁROKY NA SLUNCE slunce
USDA zóna (nejnižší) 4   (do -34°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Jehličnany
náhled foto

Skylands je výrazně zbarvenou odrůdou smrku východního z roku 1979, který se díky své omezené velikosti má šanci vejít i do menších zahrad. Někdy také nazýván Aurea Compacta je poplatný svému jménu: jeho krátké, neopadavé jehlice jsou nápadně zlatožluté až žlutozelené a to nejen při rašení jako u odrůd Aureospicata nebo Early Gold. Mají svou zářivou barvu po celý rok, přičemž nejvýraznější je v zimě a pak při rašení a naopak ji ztrácejí ve stínu.

Roste velice pomalu a kompaktně, pro krásný tvar není potřeba stříhat. Přirozený klad větví je nejprve horizontální, posléze se špičky zvednou směrem vzhůru. Díky hustému růstu působí stěsnaně a bude krásnou dominantou v zahradě s dalšími rostlinami spíše zakrslého růstu. Ve věku 10 let může mít pouze něco kolem 1,5m na výšku a poloviční šířku.

Smrky snáší téměř jakoukoli nezamokřenou půdu, přednost dávají neutrální až lehce kyselé. Pěstujte je na plném slunci, aby vytvořily pravidelný tvar bez spodních vyholených větví. Hnojení není potřeba. Plně mrazuvzdorný do min. -34°C.

Poslední revize 17-1-2012
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.