Fagus sylvatica 'PURPUREA PENDULA'

Fagus sylvatica
Fagus sylvatica 'PURPUREA PENDULA'
buk lesní
VZRŮST nízký strom
 převislý/kaskádovitý
BĚŽNÁ VÝŠKA 1.5-2.5m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 1.5-2m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ vínová
KATEGORIE KVĚT méně nápadné, zajímavé květy
NÁROKY NA SLUNCE slunce
NÁROKY NA PŮDU jakákoli (od kyselá po zásaditou)
NÁROKY NA VLHKOST PŮDY rovnoměrně vlhká (nevysychavá)
USDA zóna (nejnižší) 4   (do -34°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Opadavé listnáče
náhled fotonáhled fotonáhled foto
Buky jsou v naší krajině známými a hojně vysazovanými dřevinami. Není proto divu, že právě mezi nimi najdeme mnoho odrůd odvozených od základního buku lesního, které mají něco navíc.

Purpurea Pendula je krásným příkladem takového pro zahrady vyšlechtěného buku.
Jedná se o nízký opadavý strom s převislou korunou, která je většinou roubovaná ve výšce od 1,5 do 2m, aby co nejvíce vynikly svěšené větve hojně obalené vínově červeným až červeno-černým listím. Listy jsou opadavé a na podzim se mění na výrazně měděno-oranžovou až medově zlatou s výraznými červenými žilkami. Oproti ostatním bukům roste o něco rychleji a dokáže vykouzlit atraktivní vodopád výrazně zbarveného listí. Přesto se ještě řadí mezi pomalu rostoucí stromy, proto větší rostliny bývají po zásluze cenově náročnější.

Jakmile je naroubován v určité výšce, o moc výše už neporoste, čímž se vejde i do malé zahrady. Pro tvarování koruny jej lze jakkoli stříhat na konci zimy. Buky jsou na půdu nenáročné stromy, zem pouze nesmí být podmáčená. Barevné formy potřebují dostatek přímého slunce. Jakmile zakoření, zálivka navíc není nutná, do té doby dbejte na to, aby zem zůstávala vlhká. Mrazuvzdorný do cca -34°C.

Poslední revize 11-01-2012
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.