Univerzální substrát PROFI

Univerzální substrát
Univerzální substrát PROFI
pěstební substrát
PROFI substráty jsou speciální substrátové směsi vytvářené pro konkrétní skupiny rostlin výhradně pro naše zahradnictví. Vždy zohledňují poslední poznatky o potřebách a výživě rostlin a rostliny v nich vysazené jsou zdravé, silné a krásné.

PROFI Univerzální substrát je pěstební substrát, jehož složení je vhodné pro většinu zahradních rostlin. Hodnota pH je neutrální, takže lze použít na vápnomilné rostliny stejně jako kyselomilné, pokud nemáte speciální substrát. Obsahuje vynikající poměr mezi rašelinou a vlákninou sestavený tak, aby nebyl vysychavý a zároveň nebyl vododržný. Je obohacen o důležité mikroprvky a okamžitě působící hnojiva, jež pomohou rostlinám na začátku při zakořenění.

Použitím zeolitu je substrát stabilní vůči zvyšování pH a výkyvům hnojení. Sorpční schopnost zeolitu zabraňuje vyplavování hnojiv a jejich příliš rychlému uvolňování v tomto propustném substrátu. Diky teto schopnosti zaručuje rovnoměrnou výživu i během méně vhodných klimatických podmínek. Obsah železa v chelátové formě zabraňuje tvorbě chloróz. Základní chemické vlastnosti: pH 5,6 – 6,2 ; EC 1,2 – 1,4 mS/cm

Tento substrát je určený pro všechny typy rostlin vyjma těch, které potřebují přesně definované pH půdy. Pokud přisypete čistou rašelinu, můžete jej použít jako základ pro výsadby kyselomilných rostlin. Pokud jej vylepšíte mletým dolomitickým vápencem, je ideální pro vápnomilné druhy.

Pro nejlepší výsledky doporučujeme používat společně s mykorhizními přípravky Symbivit, které urychlí rozrůstání kořenů a zajistí krásnou a zdravou rostlinu bez nutnosti dalšího chemického hnojení.

Poslední revize 10-01-2012; 20-01-2012
VELIKOSTI A CENY
Veškeré zboží si můžete vyzvednout osobně v prodejně, nebo nechat dodat zvolenou formou dopravy - POŠTOU / AUTEM. Zde je ceník přepravného. Dodáváme i na Slovensko.
Položky označené POŠTOU lze zabalit do krabice a odeslat kurýrem, nebo v případě větší objednávky je odeslat naší dopravou, pokud by balíková služba přesáhla cenu dodání naším vozem. Více o dopravě zde.
Nevíte si rady s objednávkou? Zkuste informace jak objednávat.
 Nezáleží na tom, ve které prodejně se rostlina právě nachází. Pokud si ji předem objednáte, připravíme vám ji tam, kde si ji přejete vyzvednout.
Chcete využít slevy pro objednávky listopad 2023 / únor 2024 ? Více informací zde.
 
náhled zboží typ objem
kont.
velikost kvalita cena ve které prodejně? způsob odeslání počet ks
Univerzální substrát 70 litrů
STANDARD
ZIMNÍ SKLAD AUTEM


Vysvětlivky
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.