Alnus glutinosa 'IMPERIALIS'

Alnus glutinosa
Alnus glutinosa 'IMPERIALIS'
olše lepkavá
VZRŮST středně vysoký strom
BĚŽNÁ VÝŠKA 5-8m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 2-4m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nevýrazné květy / nekvete
NÁROKY NA SLUNCE slunce
NÁROKY NA PŮDU jakákoli (od kyselá po zásaditou)
NÁROKY NA VLHKOST PŮDY rovnoměrně vlhká (nevysychavá)
USDA zóna (nejnižší) 3   (do -40°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Opadavé listnáče
náhled fotonáhled fotonáhled foto

Olše lepkavá patří k domácím dřevinám našeho klimatu. Odrůda Imperialis = císařská už svým pojmenováním slibuje něco výjimečného. Tato olše nese středně zelené, 4-8 cm dlouhé, opadavé listy, jež jsou tak hluboce vykrajované a úzké, že z profilu připomínají malá košťátka čarodějnic. Ale létat na nich zřejmě nelze.

Olše Imperialis roste spíše pomalu do vzdušného keře či středně vysokého, nepříliš širokého stromku s půvabnou korunou. Větve jsou nad sebou naskládány patrovitě a jejich konce jsou mírně svěšené, takže zdálky máte pocit, že vidíte himalájský cedr. Efekt hlubokého vykrajování listů stromu navíc přidá na nadýchanosti. Taková rostlina si zaslouží krásné místo v zahradě, kde dobře vynikne její stavba i světle zelená barva listů.

Olše nepotřebuje žádnou péči. Řez můžete provádět zjara před rašením, pokud ji chcete udržet menší, nebo chcete-li ji již v mládí tvarovat. Má ráda neustále vlhkou, středně živnou půdu a plné slunce, proto ji v přírodě najdete poblíž vodních toků a na okrajích lužních lesů, ale nikdy ne přímo ve vodě. Mrazuvzdorná do min. -40°C.

Poslední revize 08-01-2012
VELIKOSTI A CENY
Veškeré zboží si můžete vyzvednout osobně v prodejně, nebo nechat dodat zvolenou formou dopravy - POŠTOU / AUTEM. Zde je ceník přepravného. Dodáváme i na Slovensko.
Položky označené POŠTOU lze zabalit do krabice a odeslat kurýrem, nebo v případě větší objednávky je odeslat naší dopravou, pokud by balíková služba přesáhla cenu dodání naším vozem. Více o dopravě zde.
Nevíte si rady s objednávkou? Zkuste informace jak objednávat.
 Nezáleží na tom, ve které prodejně se rostlina právě nachází. Pokud si ji předem objednáte, připravíme vám ji tam, kde si ji přejete vyzvednout.
Chcete využít slevy pro objednávky listopad 2023 / únor 2024 ? Více informací zde.
 
náhled zboží typ objem
kont.
velikost kvalita cena ve které prodejně? způsob odeslání počet ks
Alnus glutinosa 'IMPERIALIS' výška kmene 80 cm
STANDARD
CHLUMEC AUTEM
Alnus glutinosa 'IMPERIALIS' výška kmene 80 cm
STANDARD
ZIMNÍ SKLAD AUTEM
Alnus glutinosa 'IMPERIALIS' obvod kmene 10-12 cm
STANDARD
ZIMNÍ SKLAD AUTEM


Podobné rostliny
Fagus sylvatica 'ASPLENIIFOLIA'
Rhamnus frangula 'ASPLENIIFOLIA'
Betula pendula (syn. Betula alba) 'KARACA'
Vysvětlivky
 • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
 • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
 • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
 • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
 • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
 • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
 • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
 • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
 • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.