Prunus x yedoensis

Prunus x yedoensis
Prunus x yedoensis
višeň jedoská, sakura
VZRŮST středně vysoký strom
BĚŽNÁ VÝŠKA 6-12m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 3-7m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ bílá
DOBA KVETENÍ duben - duben
NÁROKY NA SLUNCE slunce
USDA zóna (nejnižší) 5   (do -29°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Opadavé listnáče
náhled fotonáhled fotonáhled foto

Višeň jedoská je krásným zástupcem kvetoucích, okrasných třešní a višní, kterým jsme si zvykli říkat všeobecně sakury. Pochází z Japonska a jedná se o hybridního křížence mezi prunus subhirtella a prunus speciosa. Když se podíváte na obrázek, uvidíte, jak nádherný výsledek toto křížení přineslo. Neuvěřitelně bohaté kvetení v bílé barvě se sytě červenými kalíšky se objeví na začátku jara (v dubnu) ještě před olistěním. Opadavé listy jsou o něco menší než na třešních, stejného tvaru a stejně krásných barevných změn na podzim, kdy přechází přes oranžově zlatou a šarlatovou do temně karmínové.

Jedoská višeň je oblíbená nejenom pro své bohaté kvetení, které podobně jako na ostatních okrasných třešních nemívá dlouhého trvání, ale zejména pro osobitou stavbu koruny, která i po odkvětu a ještě více na podzim po opadání listů tvoří krásnou dominantu kterékoli zahrady. Rychle rostoucí větve jsou v mládí vcelku pravidelně trychtýřovitě vystoupavé a poté se začnou mírně sklánět a vychylovat do stran, čímž vytvoří zvláštní, nepravidelný deštník a každý strom je unikát.

Přestože bude naprosto spokojená i v trávníku, potřebuje vlhčí, dobře vydrenážovanou zem. Má ráda živnou půdu kyselejší reakce, která podpoří podzimní vybarvení. Mladé a čerstvě vysazované stromy potřebují pevný úvaz na první 3 roky, aby dobře zakořenily a rostly rovně. Řez, pokud bude potřeba, provádějte okamžitě po odkvětu. Plně mrazuvzdorná do cca -29°C.

poslední revize: 18-11-2011
VELIKOSTI A CENY
Veškeré zboží si můžete vyzvednout osobně v prodejně, nebo nechat dodat zvolenou formou dopravy - POŠTOU / AUTEM. Zde je ceník přepravného. Dodáváme i na Slovensko.
Položky označené POŠTOU lze zabalit do krabice a odeslat kurýrem, nebo v případě větší objednávky je odeslat naší dopravou, pokud by balíková služba přesáhla cenu dodání naším vozem. Více o dopravě zde.
Nevíte si rady s objednávkou? Zkuste informace jak objednávat.
 Nezáleží na tom, ve které prodejně se rostlina právě nachází. Pokud si ji předem objednáte, připravíme vám ji tam, kde si ji přejete vyzvednout.
 
náhled zboží typ objem
kont.
velikost kvalita cena ve které prodejně? způsob odeslání počet ks
Prunus x yedoensis výška 150-175 cm
STANDARD
CHLUMEC AUTEM
Prunus x yedoensis výška 150-175 cm
STANDARD
PRAHA AUTEM


Podobné rostliny
Prunus serrulata (syn. 'Mount Fuji') 'SHIROTAE'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.