Campsis x tagliabuana 'TARANTELLA'

Campsis x tagliabuana
Campsis x tagliabuana 'TARANTELLA'
trubač - popínavý
VZRŮST popínavé/liána
BĚŽNÁ VÝŠKA 1-3m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 1-1.5m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ červená
DOBA KVETENÍ červenec - září
NÁROKY NA SLUNCE slunce
NÁROKY NA PŮDU neutrální až zásaditá (vápenitá)
NÁROKY NA VLHKOST PŮDY rovnoměrně vlhká (nevysychavá)
USDA zóna (nejnižší) 6   (do -23°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Opadavé listnáče
Květy v létě
náhled fotonáhled fotonáhled foto
Trubače jsou velmi krásné ozdoby letních zahrad, pergol, treláží, plotů a zídek, neboť jako poměrně rychle a snadno rostoucí liány umí během pár let vytvořit hustou kulisu zeleného olistění a množství květů po celé léto.

Tarantella je kříženec trubače severoamerického a italského, jehož výsledkem se v roce 2008 v Holandsku stala rostlina s velkými, měkce červenými květy, uspořádanými ve vzpřímené latě. Když květ porovnáte s ostatními již známými druhy, zjistíte, že je velmi podobná kultivaru Madame Galen. Výhodou této nové selekce jsou o něco kratší a pevnější nové výhony, díky kterým se rostlina výborně hodí k pěstování nejenom jako menší popínavka ale i jako keř nebo kmínek s korunkou, která svými větvemi většinou nepadá až k zemi, ale lépe drží tvar. Vykvétá na začátku prázdnin a pokračuje až do příchodu chladných podzimních dnů, pokud má dost poupat.

Opadavé listy jsou lichozpeřené, tmavě zelené, lesklé a velmi atraktivní. U trubače je nezbytný každoroční střih zjara po mrazech. Sestříhněte všechny loňské větve na 2 až 3 páry pupenů. Raší pozdě, mnohdy až ke konci dubna. Protože trubač kvete pouze na koncích nových výhonů, je žádoucí mít těch výhonů co nejvíce. Pokud chcete mít brzo bohatou korunu a oželíte brzké kvetení v jednom roce, můžete jej zastříhnout během konce května až června ještě jednou a to vždy za druhým nebo třetím párem listů. Tím si zajistíte bohaté větvení pro další roky při zachování silných větviček. Pěstujte jej u nějaké opory, kde se může přichytit přísavkami – dokáže se chytit i skla, aniž by jej poškodil.

Zem potřebuje neutrální až mírně vápenitou, dobře odvodněnou, nedoporučujeme kombinovat s keři či stromy, které sázíte s rašelinou. Pokud hnojíte, používejte přednostně směsi na podporu kvetení a barvu listů. Má dužnaté kořeny, které si výborně poradí s dočasným nedostatkem závlahy, takže pozor na přelití, mohly by je napadnout plísně. Prodáváme POUZE ROUBOVANCE, které pokvetou již v roce prodeje. Doposud vyzkoušená mrazuvzdornost je do -24°C, ale předpokládá se, že zvládne ještě o několik stupňů silnější mráz.

Poslední revize 10-08-2011
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Campsis x tagliabuana 'MADAME GALEN'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.