Pinus mugo 'WINTER GOLD'

Pinus mugo
Pinus mugo 'WINTER GOLD'
borovice kleč
VZRŮST nízký nebo půdopokryvný
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.5-1.5m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.8-2m
KATEGORIE LIST jehličnan stálezelený
BARVA LISTŮ +kombinovaná:zelená a žlutá
KATEGORIE KVĚT nevýrazné květy / nekvete
NÁROKY NA SLUNCE slunce
USDA zóna (nejnižší) 2   (do -45°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Jehličnany
náhled fotonáhled fotonáhled foto
Borovice kleč je nízký druh borovic pocházející zejména z horských úpatí a svahů střední Evropy a Balkánu, kde klima je již o dost drsnější než v nížinách. To ji předurčuje k použití do téměř v jakékoli polohy naší republiky, neboť je dostatečně mrazuvzdorná a odolává povětrnostním rozmarům. Díky pomalejšímu růstu je oblíbená mezi šlechtiteli, kteří každým rokem přichází s novými odrůdami, jež se nějak liší od předchozích rostlin.

Winter Gold je atraktivní, kompaktně rostoucí jehličnan, který si zachovává všechny klady borovice kleče a navíc se pyšní zlatavými konci jehlic, které vyniknou nevíce v zimě, kdy jejich žlutozlatá barva se ještě více rozjasní. Je ideální do stálezelených skupin stejně jako solitér do větší skalky. Roste velmi pomalu, spíše do šířky a bez jakéhokoli zásahu přirozeně houstne do neprostupného, huňatého keře. Pokud přesto potřebujete, můžete ji tvarovat zalamováním či odstraňování nových výhonu v polovině jara, nebo provést mírný řez již od konce zimy. Nikdy neřežte příliš hluboko do větví bez jehličí.

Jako každá borovice potřebuje plné slunce, neutrální až mírně kyselou, dobře odvodněnou, ale v roce po výsadbě nevysychavou zem. Není náročná na umístění v rámci světových stran, snáší vítr i horko. Mrazuvzdorná min. do -40°C a vhodná i do venkovních kontejnerů.

Poslední revize 06-02-2012; 03-02-2019
VELIKOSTI A CENY
Veškeré zboží si můžete vyzvednout osobně v prodejně, nebo nechat dodat zvolenou formou dopravy - POŠTOU / AUTEM. Zde je ceník přepravného. Dodáváme i na Slovensko.
Položky označené POŠTOU lze zabalit do krabice a odeslat kurýrem, nebo v případě větší objednávky je odeslat naší dopravou, pokud by balíková služba přesáhla cenu dodání naším vozem. Více o dopravě zde.
Nevíte si rady s objednávkou? Zkuste informace jak objednávat.
 Nezáleží na tom, ve které prodejně se rostlina právě nachází. Pokud si ji předem objednáte, připravíme vám ji tam, kde si ji přejete vyzvednout.
 
náhled zboží typ objem
kont.
velikost kvalita cena ve které prodejně? způsob odeslání počet ks
Pinus mugo výška 20 cm, šířka 30 cm
STANDARD
CHLUMEC POŠTOU
Pinus mugo výška 20 cm, šířka 30 cm
STANDARD
PRAHA POŠTOU


Podobné rostliny
Pinus mugo 'GOLDEN GLOW'
Pinus mugo 'OPHIR'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.