Physocarpus opulifolius 'RED BARON'

Physocarpus opulifolius
Physocarpus opulifolius 'RED BARON'
tavola kalinolistá
VZRŮST střední keř
BĚŽNÁ VÝŠKA 1.5-2.5m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 1-2m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ vínová
KATEGORIE KVĚT méně nápadné, zajímavé květy
BARVA KVĚTŮ bílá
DOBA KVETENÍ květen - červen
NÁROKY NA SLUNCE slunce a polostín a stín
USDA zóna (nejnižší) 3   (do -40°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Opadavé listnáče
Živé ploty
náhled fotonáhled fotonáhled foto
Tavoly jsou populární opadavé keře, které nabízejí v mnoha kultivarech několik odstínů barev listu a liší se i tvarem a výškou keře. Jedná se o výborné, plně otužilé rostliny, které díky svým kultivarům s barevně odlišenými listy zaujímají přední místa na žebříčku popularity mezi zahradnickými firmami.

Red Baron je prozatím nepatentovaná odrůda tavoly, která vznikla jako náhodná selekce mezi mnoha rostlinami odrůdy Diabolo. Nese 5-8 cm velké listy, které oproti původní odrůdě jsou plošší a o poznání větší, jejich odstín je sytě tmavě vínový s převládajícími tóny červené, kdežto Diabolo se zbarvuje spíše do červenohnědé. Ke konci jara vykvétá množstvím medonosných kvítků uspořádaných v malých chocholících bílé barvy. Ty se už v první polovině léta mění na rubínově červené, atraktivní plody, jež nádherně kontrastují s temným olistěním a keř zdobí až do podzimu. Plody nejsou jedovaté.

Red Baron roste vzpřímeně, poměrně rychle i když ne tak divoce jako Diabolo. Drží si poměrně souměrný tvar ve tvaru širokého písmene V a s věkem ohýbá větve k zemi, ze kterých směrem vzhůru opět vyrůstají nové výhony.

Tavoly jsou velice nenáročné na údržbu i půdní typ. Kořenový systém je natolik houževnatý, že si najde cestu i tuhým jílem a nevadí mu ani lehce podmáčená půda. Tmavě olistěné druhy nejlépe vyniknou v kompozici se zelenými jehličnany nebo zlatožlutými listnatými keři nebo vysazené před světlou stěnu, kde bude barva listů kontrastovat s okolím či pozadím. A jeden tip navíc – představte si před červenolistou tavolou něco bíle kvetoucího, například kopretinu nebo bílý kalokvět, a kompozici máte dokonalou. Stříhání není nutné, protože samy výborně a hustě větví. Přesto je možné provádět zmlazovací řez kdykoli od konce zimy do konce jara. Pro nejsytější barvu jim vyberte místo na slunci, ale spokojí se i se stinným umístěním. Plně mrazuvzdorné do -42°C a jsou vhodné i pro pěstování ve venkovních nádobách.

Poslední revize 22-7-2011
VELIKOSTI A CENY
Veškeré zboží si můžete vyzvednout osobně v prodejně, nebo nechat dodat zvolenou formou dopravy - POŠTOU / AUTEM. Zde je ceník přepravného. Dodáváme i na Slovensko.
Položky označené POŠTOU lze zabalit do krabice a odeslat kurýrem, nebo v případě větší objednávky je odeslat naší dopravou, pokud by balíková služba přesáhla cenu dodání naším vozem. Více o dopravě zde.
Nevíte si rady s objednávkou? Zkuste informace jak objednávat.
 Nezáleží na tom, ve které prodejně se rostlina právě nachází. Pokud si ji předem objednáte, připravíme vám ji tam, kde si ji přejete vyzvednout.
 
náhled zboží typ objem
kont.
velikost kvalita cena ve které prodejně? způsob odeslání počet ks
Physocarpus opulifolius 'RED BARON' výška 40-60 cm
STANDARD
PRAHA POŠTOU


Podobné rostliny
Physocarpus opulifolius 'Monlo' DIABOLO®
Physocarpus opulifolius 'SUMMER WINE'®
Physocarpus opulifolius  LADY IN RED®
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.