Erysimum 'BOWLES' MAUVE'

Erysimum
Erysimum 'BOWLES' MAUVE'
trýzel
VZRŮST středně vysoká trvalka
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.3-0.6m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.2-0.4m
KATEGORIE LIST listnatý stálezelený
BARVA LISTŮ modrozelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ fialová
DOBA KVETENÍ květen - říjen
NÁROKY NA SLUNCE slunce
USDA zóna (nejnižší) 6   (do -23°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Trvalky a cibuloviny
Stálezelené listnáče
Květy v létě
náhled fotonáhled fotonáhled foto

Bowles’ Mauve je dřevitá trvalka, která se botanicky řadí mezi polokeře, neboť tvoří přízemní, dřevnatou konstrukci podobnou levandulím. Česky se nazývá trýzel a tato odrůda je kříženec, jež nabízí slézově fialové, drobné květy na vrcholcích květních stonků, které vykvétají v květnu a neustále dorůstají až do výšky kolem 50-60 cm. Pokud se vám již nelíbí dlouhý stonek s květy pouze na vrcholcích, můžete ji opatrně sestříhat a nabídne další kvetení z postranních výhonů. Neuvěřitelná je doba kvetení rostliny - v našich podmínkách máme ještě v listopadu rostlinu plnou květů, kterým nevadí slabší mrazíky.

Neopadavé listy jsou modrozelené, matné, podlouhle kopinaté a s barvou květů krásně ladí. Díky zajímavé barevné kombinaci je trýzel vhodný do výsadeb zasypaných tmavou kůrou nebo naopak velmi světlými kamínky. Ideální rostliny do větší skalky nebo na okraje vyvýšených záhonů.

Trýzel miluje plné slunce a dobře propustnou, spíše chudší půdu zásadité (vápenité) nebo neutrální reakce. Doporučujeme po odkvětu rostlinu zastříhat až o polovinu, aby zůstala hustá a nevyholovala spodní větve. Mrazuvzdorná do cca -24°C.

Poslední revize 21-06-2011; 15-11-2011
VELIKOSTI A CENY
Veškeré zboží si můžete vyzvednout osobně v prodejně, nebo nechat dodat zvolenou formou dopravy - POŠTOU / AUTEM. Zde je ceník přepravného. Dodáváme i na Slovensko.
Položky označené POŠTOU lze zabalit do krabice a odeslat kurýrem, nebo v případě větší objednávky je odeslat naší dopravou, pokud by balíková služba přesáhla cenu dodání naším vozem. Více o dopravě zde.
Nevíte si rady s objednávkou? Zkuste informace jak objednávat.
 Nezáleží na tom, ve které prodejně se rostlina právě nachází. Pokud si ji předem objednáte, připravíme vám ji tam, kde si ji přejete vyzvednout.
 
náhled zboží typ objem
kont.
velikost kvalita cena ve které prodejně? způsob odeslání počet ks
Erysimum 'BOWLES' MAUVE'
STANDARD
PRAHA POŠTOU


Podobné rostliny
Erysimum 'FRAGRANT SUNSHINE'
Lavandula angustifolia 'SILVER LEAF'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.