Heuchera 'PALACE PURPLE'

Heuchera
Heuchera 'PALACE PURPLE'
dlužicha
VZRŮST nízký nebo půdopokryvný
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.3-0.5m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.3-0.5m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ vínová
KATEGORIE KVĚT méně nápadné, zajímavé květy
BARVA KVĚTŮ krémová
DOBA KVETENÍ červen - červenec
NÁROKY NA SLUNCE slunce a polostín a stín
USDA zóna (nejnižší) 4   (do -34°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Trvalky a cibuloviny
náhled foto
Dlužichy mají již dlouho své nadšené obdivovatele. Jsou nenáročné na pěstování a hodně odrůd si drží své atraktivní listy dlouho do zimy, někdy ž do jara.

Palace Purple je atraktivní odrůda dlužichy ze skupiny micrantha var.diversifolia, pokud vás zajímá přesný latinský popis. Pokud ne, určitě vás zaujmou její sytě vínově hnědočervené, poměrně velké listy. Na začátku léta tvoří květní stonky o výšce kolem 40-45 cm, což je přibližně 10-15 cm nad úrovní listů. Droboučké kvítky jsou krémově bílé, uspořádané ve vzdušných latách a po květech následují narůžovělá semínka.

Tato trvalka se pěstuje jako půdní pokryv, neboť se bohatě množí do většího trsu, aniž by se plevelila po celé zahradě. Vynikne také jako samostatná menší solitéra v záhonu se světlými kamínky nebo v kompozici se svěže zelnými rostlinami, jimž poskytne výrazný kontrast.
Snáší širokou škálu půdních typů, na plném slunci bude její barva nejčervenější, kdežto ve stínu se mění na temně zelenou pouze s vínovým přelivem. Ideální půda je středně živná, propustná, neutrální reakce a mírně vlhká. Vhodná i do okrasných venkovních květináčů. Mrazuvzdorná do cca -34°C.

Poslední revize 16-06-2011
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Heuchera 'MIDNIGHT ROSE'
Heuchera 'BLACK BEAUTY'
Heuchera 'PLUM PUDDING'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.