Malus domestica 'JONAGOLD'

Malus domestica
Malus domestica 'JONAGOLD'
jabloň - pozdní
VZRŮST středně vysoký strom
BĚŽNÁ VÝŠKA 2-4m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 2-3m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ bílá
DOBA KVETENÍ duben - květen
NÁROKY NA SLUNCE slunce
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Ovoce
náhled fotonáhled foto

Jabloň Jonagold vznikla křížením dvou oblíbených druhů jablek: Golden Delicious (sladký) a Jonathan (ostrý) roku 1943 v americké Genevě. Tím vznikla nesmírně populární a prodávaná odrůda zimní jabloně s chuťově dokonalými plody, kdy přirozená ostrost evropské chuti jablek je zjemněna medově nasládlou chutí. Dužina je křehká, křupavá, velmi šťavnatá. Vzhled jablka je neméně atraktivní – na žlutavé slupce převažuje červené mramorování až červené líčko, v některých oblastech může být jablko červené celé. Slupka je středně silná, dostatečně odolná pro další skladování.

Jedná se o zimní jablka, která se sklízí od začátku října a skladují se až do jara. I čerstvě utržená jablka chutnají dobře, pokud vám nevadí ostřejší chuť a jejich kvalita stoupá s postupujícím podzimem. Odrůda je středně odolná proti strupovitosti a méně proti padlí. Odolnost zvýšíte zajištěním dostatku prostoru při pěstování, aby stromy nebyly blízko sebe.

Potřebuje výživnou, dobře odvodněnou ale v létě častěji zavlažovanou půdu a plné slunce. Je cizosprašná a jako opylovači jí vyhovují např. Fuji, Gala, Golden Reinette, Granny Smith, James Grieve, Melrose, Otava, Pinova, Rubín, Spartan nebo Starking. Sama není dobrým opylovačem. Pokud potřebujete provádět řez, jabloně se řežou v zimě při oblevě nebo zezačátku jara, pokud již přestalo mrznout. Přestože je dobře mrazuvzdorná, pro dobré vybarvení a chuťové vlastnosti se doporučuje pěstovat ve středních a teplejších polohách.

Poslední revize 03-05-2011; 17-01-2019
VELIKOSTI A CENY
Veškeré zboží si můžete vyzvednout osobně v prodejně, nebo nechat dodat zvolenou formou dopravy - POŠTOU / AUTEM. Zde je ceník přepravného. Dodáváme i na Slovensko.
Položky označené POŠTOU lze zabalit do krabice a odeslat kurýrem, nebo v případě větší objednávky je odeslat naší dopravou, pokud by balíková služba přesáhla cenu dodání naším vozem. Více o dopravě zde.
Nevíte si rady s objednávkou? Zkuste informace jak objednávat.
 Nezáleží na tom, ve které prodejně se rostlina právě nachází. Pokud si ji předem objednáte, připravíme vám ji tam, kde si ji přejete vyzvednout.
 
náhled zboží typ objem
kont.
velikost kvalita cena ve které prodejně? způsob odeslání počet ks
Malus domestica 'JONAGOLD' výška kmene 90-110 cm
De Luxe
PRAHA POŠTOU


Podobné rostliny
Malus domestica 'MELROSE'
Malus domestica 'ROYAL GALA'
Malus domestica 'PINOVA'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.