Alnus glutinosa 'LACINIATA'

Alnus glutinosa
Alnus glutinosa 'LACINIATA'
olše lepkavá
VZRŮST vysoký strom
BĚŽNÁ VÝŠKA 15-20m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 6-8m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nevýrazné květy / nekvete
NÁROKY NA SLUNCE slunce a polostín
NÁROKY NA PŮDU jakákoli (od kyselá po zásaditou)
NÁROKY NA VLHKOST PŮDY suchá a velmi propustná
USDA zóna (nejnižší) 3   (do -40°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Opadavé listnáče

Olše lepkavá je rychle rostoucí strom, který miluje vlhká stanoviště. V přírodě ji najdete poblíž řek a vodních toků. Laciniata je odrůda, která se od běžné olše liší atraktivními, nápadně vykrajovanými listy. Ty jsou opadavé, středně zelené, mírně lesklé a na podzim se mění do žluté. Zjara strom kvete zajímavými, světle zelenými jehnědami.

Pokud se olše přirozeně vysemení v přírodě, často utvoří vícekmenný strom. Naproti tomu stromy z kvalitních školek mají zapěstovaný pevný centrální kmen, aby více vynikla poměrně symetrická koruna pyramidálního tvaru. Díky rychlému růstu se používá kolem cest, do prázdných míst parků a do stromořadí, kde potřebujete za krátkou dobu udělat co nejvíce parády. Větvení je řidší, takže strom nevrhá temný stín.

Olše nejsou náročné na půdní typ. Spokojí se i s chudší půdou a pokud dobře zakoření, přestože milují stálé vlhko, snesou i letní přísušky. Nesázejte je do zamokřených míst – větší kořenové baly by nemusely přemíru vody po výsadbě zvládnout. Nově vysazované stromy s kmenem je nutné minimálně na 3 roky pevně vyvázat k opoře. Plně mrazuvzdorná do cca -40°C.

Poslední revize 17-02-2011
VELIKOSTI A CENY
Veškeré zboží si můžete vyzvednout osobně v prodejně, nebo nechat dodat zvolenou formou dopravy - POŠTOU / AUTEM. Zde je ceník přepravného. Dodáváme i na Slovensko.
Položky označené POŠTOU lze zabalit do krabice a odeslat kurýrem, nebo v případě větší objednávky je odeslat naší dopravou, pokud by balíková služba přesáhla cenu dodání naším vozem. Více o dopravě zde.
Nevíte si rady s objednávkou? Zkuste informace jak objednávat.
 Nezáleží na tom, ve které prodejně se rostlina právě nachází. Pokud si ji předem objednáte, připravíme vám ji tam, kde si ji přejete vyzvednout.
 
náhled zboží typ objem
kont.
velikost kvalita cena ve které prodejně? způsob odeslání počet ks
Alnus glutinosa výška kmene 160 cm, obvod kmene 12-13 cm, šířka koruny 80-90 cm
De Luxe
PRAHA AUTEM


Podobné rostliny
Betula pendula 'LACINIATA'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.