Lonicea nitida 'BAGGESEN'S GOLD'

Lonicea nitida
Lonicea nitida 'BAGGESEN'S GOLD'
zimolez lesklý
VZRŮST nízký nebo půdopokryvný
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.3-1.5m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.3-2m
KATEGORIE LIST listnatý stálezelený
BARVA LISTŮ různobarevné:žlutá a světle zelená
KATEGORIE KVĚT nevýrazné květy / nekvete
NÁROKY NA SLUNCE slunce a polostín a stín
NÁROKY NA PŮDU jakákoli (od kyselá po zásaditou)
NÁROKY NA VLHKOST PŮDY rovnoměrně vlhká (nevysychavá)
USDA zóna (nejnižší) 6   (do -23°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Stálezelené listnáče
náhled foto

Baggesen’s Gold je atraktivní, kompaktní, stálezelený zimolez se světlými listy. Jejich barva je sytě zlatožlutá, když jsou mladé a dozrávají do světle zelené s jemně zlatavým přelivem v létě. Keř má zajímavou stavbu větví, které, díky jejich postranním přírůstkům, vypadají jako list kapradiny.

Roste středně rychle až rychle a tvoří nízký až středně vysoký, stálezelený keř. Pokud včas odstraníte větve, které se ženou vzhůru, můžete z něj mít velice nápadnou a elegantní půdopokryvnou rostlinu. Lze jej výborně kombinovat s vyššími rostlinami jako jejich pěkný podrost. Díky lesklému olistění se bude hodit do kombinace s jehličnany tmavších barev.

Tento zimolez nenáročný na půdu, pokud je propustná, ale ocení živnou zem, kde bude bohatší a bujnější. Poroste na plném slunci i ve stínu, kde může částečně postrádat žluté vybarvení. Narozdíl od buxusu má pružné větvičky a lépe zvládá těžkou sněhovou pokrývku, aniž by mu popraskaly větve. Je mrazuvzdorný do cca -23°C, pouze v případě výsadby do těžké, vododržné půdy je náchylný na hnědnutí listů při silnějších mrazech. Ale i v těchto případech se zjara znovu zazelená novými listy.

Poslední revize 01-02-2011.
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Ilex crenata  'GOLDEN GEM'
Lonicera nitida 'GOLDEN GLOW'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.